01.04.2019 13:40:29

Březen u štěňátek

Březen jsme na štěňátkové třídě zahájili návštěvou knihovny. Paní knihovnice děti přivítala, přečetla jim krátkou pohádku. Potom si spolu povídali o tom, jak se chováme ke knížkám, co se z nich všechno dozvíme, kde je spisovaetl, ilustrátor apod. Nejvíce se dětem líbilo posezení v krásném prostředí knihovny a možnost si vybrata prohlédnout knížky. Pár jsme si jich půjčili i do MŠ, dětem z nich před spaním čteme na pokračování.

Na třídě jsme si zahráli na malé zahradníky. Máme zasazených několik semínek a zkoumáme, co se s nimi bude dít, když jim poskytneme různé podmínky. Pozorovali jsme šneky, jak se pohybují, jak vypadají a následně je vypustíme zpět do přírody. A protože se příroda probouzí, poskytuje nám spoustu příležitostí k pozorování a zkoumání. Takže, až nás potkáte někde s lupama, tak určitě budeme zrovna pozorovat něco zajímavého hodně zblízka.

Další fotky najdete zde.

27.03.2019 07:23:58

Loutkové divadlo

Ve čtvrtek 28. 3. pojede žabičková, berušková  a sovičková třída do ostravského Divadla loutek. Přiveďte děti do MŠ do 7.30 hod. abychom stihli dříve posvačit. Vrátíme se před obědem.

V pátek 29.3. čeká stejný výlet děti z kuřátkové a štěňátkové třídy.

25.03.2019 22:42:54

Muzikál

Ve středu 27. března půjdou starší děti do KD na muzikál O ztracené kapce.

18.03.2019 13:36:22

Maškarní ples na Borové

8. března proběhl na Borové Maškarní bál pro všechny malé děti. Více fotek z Maškarního plesu najdete zde.

18.03.2019 13:29:08

Únor u štěňátek

Děti ze štěňátek v únoru pracovaly s tématem "naše tělo a zdraví". Zkoušely si různé praktické činnosti, hrály si s obrázky orgánů těla a umisťovaly je na kreslenou postavu, využívaly své smysly k rozmanitým hrám a poznávání svých schopností a možností, tvořily pyramidu zdraví, hádaly, co by se stalo kdyby..., zkoušely, co všechno zvládnou jejich ruce, nohy (hmatový chodník), zjišťovaly, co všechno musí umět lidé s handicapem.

Své fyzické schopnosti si mohly děti vyzkoušet v rámci výletu do JoJo parku v Ostravě, který jsme uskutečnili v únoru spolu s kamarády z beruškové třídy.