Deníček Koťátek

Měsíc září v naší třídě

ZÁŘÍ – pro většinu dětí v KOŤÁTKOVÉ třídě vůbec první seznámení se s prostředím školky, s novými kamarády i dospěláky. Je to měsíc náročný pro všechny strany. Pro děti, které si ze dne na den zvykají na nový denní režim; pro rodiče, kteří děti poprvé nechávají samostatné v (prozatím) neznámém prostředí…a věřte, že i pro nás – učitelky- když vidíme slzičky na obou stranách.

Abychom dětem adaptaci maximálně usnadnily, urychlily a zpříjemnily, připravily jsme si pro ně spoustu písniček, básniček, pohybových a námětových her. Byli jsme se společně podívat ve školní kuchyni, kde nám paní kuchařky ukázaly jak velké vařechy a hrnce potřebují, aby nám připravily oběd a svačinky. Povídali jsme si na téma MŮJ DOMOV, děti malovaly, nalepovaly a skládaly domečky z papíru a dřívek; povídali jsme si nad fotografiemi rodiny, které si děti donesly do školky.

18. září dopoledne jsme využili sluníčkové počasí a kreslili jsme barevnými křídami na chodník, závodili na odrážedlech – vše v rámci Evropského týdne mobility. Odměnou pro všechnybyla medaile  a něco sladkého.