12.03.2019 12:10:13

Lyžařský kurz

Také letos jsme s dětmi absolvovali týdenní výjezdní lyžařský kurz na Vaňkově kopci a to už po šesté. Jako vždy se předem objevily obavy, jestli bude sníh, jaké bude počasí a jak to děti zvládnou. Zvlášť, když jsme lyžovali až poslední únorový týden. Obavy se postupně rozplynuly, počasí bylo luxusní, sníh držel a děti byly perfektní. Všech 37 dětí (z toho 6 dětí z 1. třídy ZŠ) si lyžování užívaly od prvního dne. I ti, kteří na lyžích stáli úplně poprvé a z počátku byli víc na sněhu než na lyžích, se s tím poprali a většina z nich ke konci týdne jezdila na velkém kopci. Poděkování patří také instruktorům za jejich trpělivost, ochotu a pěkný přístup.V pátek se tradičně konaly závody, na které se mohli přijet podívat rodiče. Děti se na tento den velmi těšily, chtěly se před svými rodiči předvést a ukázat jim, jak jsou šikovné. I když nám během závodů chvílemi jemně mrholilo, nikomu to nevadilo a náladu nám to nepokazilo. A kdo nakonec v jednotlivých kategoriích vyhrál? Přece všichni. Nejenom ti, kteří byli nejrychlejší a stáli na stupních vítězů, ale hlavně všichni kteří to nevzdali, občas utřeli slzičku, zvedli se ze země a šli do toho znovu. A o to přece šlo.

Takže za rok zase na svahu?!

Fotky z lyžařského kurzu najdete zde.

08.03.2019 08:35:27

Provoz v době jarních prázdnin

Od pondělí 11. března bude provoz v MŠ z důvodu jarních prázdnin omezen. Přihlášené děti z medvídkové, koťátkové, štěňátkové a kuřátkové třídy budou docházet do kuřátkové třídy (1. budova, 2. patro) - tel. číslo 773 33 66 19. Děti z žabičkové, beruškové a sovičkové třídy budou docházet do žabičkové třídy (1. budova, 1. patro) - tel. číslo 773 33 66 20.

03.03.2019 15:15:50

Únor u berušek

Měsíc únor začal na beruškách zimními sporty. Děti si vyrobily "hory" se sjezdovkou a funkční lanovkou. Nechyběla ani restaurace, rolba a lyžaři. Venku nám nasněžilo, proto jsme se mohli naplno věnovat zimním radovánkám na opravdovém sněhu. Děti, které chtěly, se zúčastnily lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. Počasí nám přálo a lyžařům se dařilo. Pro děti jsme připravili také zimní olympiádu v hale ZŠ. Všichni si zasoutěžli a za svůj výkon obdrželi medaili.

Únor však nebyl jen ve znamení sportu, ale byl také plný kulturních a vzdělávacích akcí. Děti z beruškové a žabičkové třídy obohatily kulturní program na akci obce Vítání občánků. Připravily si nejen milé taneční vystoupení, ale také pásmo písnček a básniček o mamince a miminku. Vystoupení se holčičkám moc povedlo a zaslouží si velkou pochvalu.

V pondělí 18. února si všichni naplno užívali v dětském zábavném JoJo parku v Ostravě. V KD jsme se zúčastnili výchovně - vzdělávacícho programu Staré pověsti české Jana Přeučila a Evy Hruškové. Vystoupení plné písniček a básniček bylo nejen zábavné, ale také naučné.

Rodiče se s dětmi mohly přihlásit do kurzu po budoucí školáčky "Malý školáček". Děti se v něm za přítomnosti rodičů zdokonalovaly ve všech oblastech, které jsou důležité pro vstup do 1. třídy. V rámci tématu zdraví se děti seznámily s lidským tělem. Už také vědí, jak o sebe pečovat tak, aby jejich tělo bylo zdravé. O tom, jak se starat o své zoubky nám přišla povědět p. Katka Loskotová, která se věnuje dentální hygieně dětí i dospělých.

Předposlední únorový den jsme strávili v tělocvičně ZŠ, kde jsme se pořádně protáhli a zasportovali. Do tělocvičny chodíme moc rádi a fotky nejen z tohoto cvičení najdete zde.

03.03.2019 14:56:36

Flétnička

Z důvodu lyžařského kurzu kroužek Flétnička 28. února nebude, náhradní termín je 7. března.

Z důvodu jarních prázdnin nebude Flétnička 14. března, náhradní termín je 21. března.

03.03.2019 11:47:29

Návštěva p. doktorky u koťátek

V únoru jsme měli 14 denní téma „Včelka Mája je nemocná" ve kterém jsme si povídali o zdraví, nemoci, prevenci jak nemocím předejít, o těle a o smyslech. Využili jsme toho, že ve třídě máme maminku - paní doktorku MUDr. Silvii Hotváthovou, která nás v pondělí 4. února navštívila. Přiblížila dětem lékařskou profesi a ukázala jim, že se doktorů nemusí vůbec bát. Přinesla dětem doktorský kufřík, ve kterém bylo spoustu náplastí, obvazů a injekcí, které si děti mohli vyzkoušet na plyšáčkovi Hugovi. Také si Fonendoskopem poslechli své srdíčko, zkontrolovali jestli správně vidí a prohlédli si knížky o těle. Nakonec si děti vymalovali omalovánku paní doktorky.

Dětem se dopoledne moc líbilo. Děkujeme paní Silvii Hotváthové, že si udělala čas a navštívila nás. Fotky z návštěvy najdete zde.