Aktuálně

06.08.2020 23:00:05

Krásné prázdniny!

Od pondělí 10. srpna bude provoz v MŠ přerušen.

Všem dětem, i Vám - rodičům, přejeme krásný a pohodový zbytek letních prázdnin, plný sluníčka, vody a zážitků.

Ve školce se opět sejdeme v úterý 1. září 2020.

08.07.2020 14:00:01

Prázdninový provoz

Od 1. července do 7. srpna bude provoz v MŠ omezen.

Přihlášené děti z kuřátkové, žabičkové, beruškové a sovičkové třídy budou docházet do žabičkové třídy (první budova, první patro). Pro přihlašování a odhlašování dětí využívejte tel. číslo: 773 33 66 20.

Přihlášené děti z medvídkové, koťátkové a štěňátkové třídy budou docházet do kuřátkové třídy (první budova, druhé patro). Pro přihlašování a odhlašování dětí využívejte tel. číslo: 773 33 66 19.

Od 10. srpna bude MŠ uzavřena.

08.07.2020 13:59:38

Červen u berušek

                 

Berušky čekala v červnu velká událost. Děti, které půjdou v září do školy, se připravovaly na „pasování předškoláků." Pasování proběhlo 18. 6.  Přišly také děti, které již do školky z bezpečnostních důvodů nechodily. Moc rádi jsme je všechny zase viděli pohromadě. Vystoupení se dětem náramně povedlo. Zpívaly, tancovaly a nechyběla ani módní přehlídka s novými aktovkami. Po pasování dětí se servírovalo šampaňské a poté následoval barevný ohňostroj. Povedlo se nám také vytvořit originální tablo, které si rodiče měli možnost prohlédnout během června v hale pod knihovnou.

V červnu jsme pro děti připravovali soutěže, hry a aktivity na zahradě či v lanovém centru. Věnovali jsme se tématům naše Země a Vesmír. Byli jsme na zmrzlině a stihli jsme oslavit spoustu narozenin.

Na konci tohoto netradičního roku byly děti odměněny za sbírání bodíků a plnění úkolů a výzev v době „koronavirových" prázdnin. Přejeme všem krásné prázdniny, pevné zdraví a spoustu krásných zážitků!

Fotky beruškové třídy najdete zde.

 

30.06.2020 12:37:45

Červen v kuřátkové třídě

       

Počátek června byl ve znamení oslav a soutěží. Děti závodily v družstvech (nejen) ve sportovních disciplínách a jelikož byl Den dětí, vyhráli nakonec samozřejmě všichni.

Celý měsíc byl naší třídě velice nabitý a netradiční. Nejprve jsme se ocitli v říši dinosaurů. Dozvěděli jsme se zajímavosti o některých známých druzích, sestavovali jsme dino-vajíčka a také kostru dinosaura. Odměnou pro děti bylo ledové vajíčko, ze kterého se každému vyklubal malý dinosaurus.

Společně jsme prozkoumali vesmír, poznali některá souhvězdí a sestavili si vesmírnou raketu.

V piráty jsme se proměnili, abychom mohli hledat pirátský poklad, který nám ve školce ukryl duch starého piráta. Postavili jsme si pravou pirátskou loď, lovili ryby, sestřelovali nepřátelské lodě a nakonec - našli truhlu plnou zlatých penízků.

Ocitli jsme se také pod vodou -  poslouchali jsme šumění mušliček, poznávali mořské živočichy a nakonec jsme si ve třídě vytvořili opravdové moře!

A aby toho nebylo málo, udělali jsme si také zastávku mezi zvířátky v ZOO.

Na konci června jsme si ještě stihli popovídat o dopravních prostředcích, učili jsme se poznávat některé dopravní značky a nezapomněli jsme si připomenout jak je důležité dávat na silnici pozor.

Fotky kuřátkové třídy najdete zde.

30.06.2020 12:35:32

Červen u soviček