09.04.2021 10:23:09

od  31.1.  do  4.2. 2022

pondělí  31.1.

polévka             kukuřičná s vejci

hlavní jídlo        vepřový guláš vídeňský

bramborové špecle, nápoj bezový

úterý   1.2.

polévka             drůbková s tarhoní

hlavní jídlo    1/ smažený karbenátek, brambor s máslem

salát z červeného zelí

čaj medový s citronem

děti ZŠ čokoládová pěna

2/ kuskusové rizoto se zeleninou

a strouhaným sýrem,  čínské zelí s mrkví

streda  2.2.

polévka             rajská s písmenkami

hlavní jídlo    1/ kuřecí řízek přírodní, dušená rýže

dýňový kompot , čaj mátový

pomerančový nápoj

2/ ledový salát se sýrovými kousky

a dresingem, pečivo

čtvrtek 3.2.

polévka              kmínová s bylinkovým kapáním

hlavní jídlo     1/ svíčková na smetaně

houskový knedlík kynutý, čaj

voda s citronem a bylinkovým sirupem

2/ bulgur s ovocem a javorovým sirupem

káva caro, hroznové víno

pátek   4.2.

polévka            indická z červené čočky

hlavní jídlo   1/ dukátové buchtičky s vanilkovým krémem

čaj ovocný, ovoce

Děti MŠ mají denně nabídku ovoce nebo zeleniny, od ranních hodin pitný režim.

Děti ZŠ mají pitný režim v nabídce neslazeného nápoje, mléka, bylinkové a ovocné čaje.

Strava je určena k okamžité spotřebě, gramáž masa je určena dle platných výživových norem.

22.10.2021 08:43:12

Recepty z akce DEN ZDRAVÍ 2021

1/ Cuketové čoko muffiny

suroviny - 3 vejce a hrnek třtinového cukru vyšleháme do pěny, pak přidáme - 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku mléka, 1 vanilkový cukr,

2,5 hrnku nastrouhané a vymačkané cukety, 3 hrnky polohrubé mouky, 2 prášky do perníku a 4 lžíce kakaa.

Ručně smícháme a plníme do košíčků, pečeme na 160 st. asi 15 minut.

2/ Mysli tyčinky /cukroví/

suroviny - 15 dkg jemných  vloček, 5 dkg posekaných oříšků, 5 dkg kokos, 2 lžičky slunečnicových semínek, 1 lžička sezamových semínek,

3 lžíce medu, 10 dkg másla,  5 dkg třtinového cukru

postup - med, máslo a cukr třinový rozpustíme v hrnci, minutku prohřejeme a pak přidáme ostatní suroviny. Ještě teplé dáme na malý plech

vyložený pečícím papírem, vyrovnáme do roviny jako piškot a pečeme na 150 st. asi 20 minut, vlažné krájíme do tvarů /- čtverečky/,

můžeme plnit i do malých košíčků

3/ celozrnné cukroví s marmeládou

suroviny - 25 dkg celozrnné mouky jemně mleté, 9 dkg cukr moučka, 1 žloutek, 1/4 lžičky mleté skořice, 20 dkg másla

- zpracujeme těsto, necháme chvíli odpočinout a pak vyválíme jako linecké cukroví a vykrajujeme tvary, po upečení slepujeme marmeládou.

4/ špenátová pomazánka

suroviny - 30 dkg špenát mražený,3 dkg hladké mouky, 1 cibulka, 20 dkg másla, 15 dkg tavený sýr, 1/2 bílého jogurtu, trošku česneku a soli, 1 vejce

postup -  na 5 dkg másla zpěníme jemně cibulku, přidáme mouku a uděláme světlou zásmažku, přidáme špenát, krátce podusíme,

okořeníme česnekem a solí, pak přidáme vejce a zamícháme, necháme vychladit. Po vychlazení přidáme zbytek másla, jogurt, sýr a vyšleháme dohladka.

14.09.2021 12:52:56

Výdej obědů do jídlonosičů

Upozornění pro rodiče

Výdej obědů do jídlonosiče v první den nemoci - pro děti z  Mateřské školy/mimo Borové / platí v době od 11.00 - 13.hod

- v prostorách hlavní školní jídelny s respirátorem

- pro Základní školu v době od 11.00 - 14.hod.

Děkujeme za spolupráci a pochopení.                Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny

26.06.2018 06:03:18

Změna způsobu platby stravného

Vážení rodiče,

banka ruší u našeho účtu platby formou inkasa. Důvodem jsou zejména požadavky na zvyšování bezpečnosti platebních transakcí. Proto dochází také ke změně platby stravného.Strávnici, kteří mají účet u ČS a měli zřízený souhlas s inkasem, musí přejít na platby trvalým příkazem. Na základě novelizace vyhlášky ke stravování je nutné uhradit stravné již měsíc před zahájením docházky.

Platby je tedy možno provádět pouze trvalým příkazem, doporučujeme následující postup

1/ číslo účtu: 35-1847209349/0800 částka u MŠ  800 Kč       u ZŠ 600 Kč

2/ uvést VS ( obdrží na přihlášce ) a do zprávy pro příjemce uvést také jméno a příjmení dítěte

3/ trvalý příkaz doporučujeme nastavit na 10. srpna, vyúčtování a vrácení přeplatků probíhá 2x ročně ( únor a srpen )

Děkujeme za pochopení, případné dotazy směřujte vedoucí školní jídelny paní Zdeňce Ballarinové

tel : 777 736 625

30.08.2021 13:20:27

Zvýšení cen připravovaných jídel.

Vážení strávníci,

na základě stále se zvyšujících cen surovin pro přípravu stravy a také díky aktualizované Vyhlášce č. 107/2005 Sb. o školním stravování jsme nuceni zvýšit cenu oběda o 2 Kč. Děkujeme za pochopení a přejeme dobrý start do nového školního roku a hlavně ať vám chutná :-)