Deníček Medvídků

Březen v naší třídě

Začátek března byl pro nás hodně nepříjemný. Opětovné uzavření mateřské školy a jediný kontakt s dětmi i rodiči probíhal formou zasílaných zpráv na třídní emaily. Vzájemné sdělování pocitů z vytržení dětí z kolektivu, úspěšné plnění úkolů včetně výtvarných činností, prožití Velikonoc, fotky dětí z různých domácích aktivit, to je vše, co máme splněno za březen.

Děkuji všem rodičům, kteří aspoň tímto způsobem komunikují a posílají vzkazy a fotky dětí. Stihli jsme si takto probrat témata: přivolání jara, jarní květiny, Velikonoce, domácí zvířátka a jejich mláďata.

Měsíc únor je za námi

Únor nám začal jarními prázdninami, a tak i provoz mateřské školy byl v prvním únorovém týdnu poklidnější. Hned po návratu jsme si povídali o lidském těle, zdraví, péčí o zoubky. Spoustu zajímavých informací jsme poznávali prostřednictvím pohádek, příběhů, her, knížek, témata jsme zpracovávali i výtvarně.

Poslední únorový týden jsme zahájili pohádkami a protože nám letos situace neumožnila konání maškarního plesu, rozhodli jsme se uskutečnit mini maškarní v rámci třídy. Už se těšíme na všechny pohádkové postavičky.

Jak jsme prožili leden

"Zima, zima, zimička, hází bílá peříčka.."
Sněhuláci, ptáčci v zimě, sníh a vločky, oblečení v zimě, to byla témata tohoto měsíce a naše inspirace k tvoření, přednesu básniček, písní i tanečků, nebo pohybových her. A především aktivním pobytům venku. Klouzání, dělání andělíčků, stavění sněhuláčků, házení koulí na cíl, prostě všechno, co patří k zimním radovánkám. To se nám potom hezky spinká, to ještě není ani konec pohádky, my zavřeme očka a spíme jako kočka.

Prosinec v naší třídě

Prosinec u medvídků - návštěva svaté trojice, troška strachu a poté radosti z nadílky, taky slibu polepšení. Vyzdobili jsme si třídu, nazdobili stromeček, aby na nás Ježíšek nezapomněl. Básnička o Vánocích, koledy, troška malování, spousta lepení a taky ochutnávání cukroví, které nám přinesly maminky k svátečnímu Vánočnímu dni. Tak děkujeme a přejeme krásné vánoční svátky všem dobrým lidem.

Listopad u medvídků

Téměř celý listopad byli medvídci na "návštěvě" na koťátkové třídě. Poslední týden jsme se konečně vrátili na svou třídu a snažili se ji připravit na nadcházející svátky výzdobou, ale i vlastními výrobky a přípravou básniček a písní pro návštěvu Mikuláše, čerta a anděla v mateřské škole.

Jak jsme prožili říjen

Říjen nás přivítal slunečným počasím a i díky plánovaným tématům "ovoce a "zelenina" jsme využívali pobytů venku k pozorování zahrádek, ovocných stromů a úrody zeleniny na zahradách. Ve třídě jsme potom pracovali s tímto ovocným a zeleninovým materiálem, který si děti přinesly z domu. Stačili jsme se naučit básničku o bramboře, využít bramboru k výtvarnému tvoření, počítání, házení na cíl. Ovoce jsme ochutnávali, poznávali podle vzhledu, učili se básničky, rytmizovali. A více jsme toho, bohužel, nestihli.
Na naší třídě se rozmohla nemocnost a bylo nutno provoz přerušit. Tak snad se vše brzy vrátí do těch správných kolejí a my budeme moct pokračovat v naší práci.

Září v naší třídě

Máme za sebou první náročný měsíc a snad už bude jen líp. To nejhorší stýskání pominulo a tak jsme se mohli pustit do práce. Září proběhlo v režimu adaptace, poznávání a seznamování s novým prostředím, kamarády a dospěláky, kteří se  budou starat o naše maličké.

Tématem  "Domeček, ve kterém bydlím", jsme navodili i téma rodiny, využili jsme je k výtvarnému tvoření, četbě pohádek, nácviku básní a tanečků. Velmi zdařile pojali rodiče úkol buď nakreslit, nebo nějakým způsobem znázornit počet členů rodiny, kteří s nimi žijí ve společné domácnosti. Děti je pak nalepily k domečkům.