Deníček Medvídků

Prosinec v naší třídě

Prosinec u medvídků - návštěva svaté trojice, troška strachu a poté radosti z nadílky, taky slibu polepšení. Vyzdobili jsme si třídu, nazdobili stromeček, aby na nás Ježíšek nezapomněl. Básnička o Vánocích, koledy, troška malování, spousta lepení a taky ochutnávání cukroví, které nám přinesly maminky k svátečnímu Vánočnímu dni. Tak děkujeme a přejeme krásné vánoční svátky všem dobrým lidem.

Listopad u medvídků

Téměř celý listopad byli medvídci na "návštěvě" na koťátkové třídě. Poslední týden jsme se konečně vrátili na svou třídu a snažili se ji připravit na nadcházející svátky výzdobou, ale i vlastními výrobky a přípravou básniček a písní pro návštěvu Mikuláše, čerta a anděla v mateřské škole.

Jak jsme prožili říjen

Říjen nás přivítal slunečným počasím a i díky plánovaným tématům "ovoce a "zelenina" jsme využívali pobytů venku k pozorování zahrádek, ovocných stromů a úrody zeleniny na zahradách. Ve třídě jsme potom pracovali s tímto ovocným a zeleninovým materiálem, který si děti přinesly z domu. Stačili jsme se naučit básničku o bramboře, využít bramboru k výtvarnému tvoření, počítání, házení na cíl. Ovoce jsme ochutnávali, poznávali podle vzhledu, učili se básničky, rytmizovali. A více jsme toho, bohužel, nestihli.
Na naší třídě se rozmohla nemocnost a bylo nutno provoz přerušit. Tak snad se vše brzy vrátí do těch správných kolejí a my budeme moct pokračovat v naší práci.

Září v naší třídě

Máme za sebou první náročný měsíc a snad už bude jen líp. To nejhorší stýskání pominulo a tak jsme se mohli pustit do práce. Září proběhlo v režimu adaptace, poznávání a seznamování s novým prostředím, kamarády a dospěláky, kteří se  budou starat o naše maličké.

Tématem  "Domeček, ve kterém bydlím", jsme navodili i téma rodiny, využili jsme je k výtvarnému tvoření, četbě pohádek, nácviku básní a tanečků. Velmi zdařile pojali rodiče úkol buď nakreslit, nebo nějakým způsobem znázornit počet členů rodiny, kteří s nimi žijí ve společné domácnosti. Děti je pak nalepily k domečkům.