Deníček Berušek

Jak jsme prožili měsíc Září na Beruškách

Začátkem školního roku jsme se seznamovali se svými novými kamarády a paní učitelkami. Nebylo pro nás jednoduché vytvořit si svá vlastní pravidla soužití ve třídě a umět je dodržovat. Naučili jsme se také, mimo jiných, naši třídní písničku Berušky, kterou jsme si velmi oblíbili.

Celý měsíc jsme pozorovali krásy a barevnost podzimní přírody, všímali si změn, které podzim přináší. Skoro každý týden jsme si vyšlápli na celé dopoledne na podzimní výlet. Byli jsme v lese a ve školce na Borové, na turistickém okruhu u vlakového nádraží i autobusem v zámku v Raduni.

A když nás chytla mlsná, zahráli jsme si na kuchaře a sami si upekli jablíčkové muffinky. V rámci projektu Celé Česko čte dětem nám k příjemnému odpočinku přišla přečíst pohádku maminka Vašíka. Počasí nám v září přálo, a my jen doufáme, že tomu tak bude i nadále a my vyrazíme ještě na nějaký ten výlet za barvami podzimu.