Deníček Štěňátek

Měsíc září u štěňátek

Nový školní rok přivítal nové děti do třídy „Štěňátek“. V prvním týdnu jsme se s dětmi zaměřili na adaptaci, seznámení s novým prostředím i kamarády. Vysvětlili jsme si pravidla naší třídy, seznámili jsme se, co a kde můžeme najít. Také, kde si budeme hrát jíst, spinkat, převlékat se a učit se poznávat nové věci. Prohlédli jsme si  a vyzkoušeli nové hračky a to nejdůležitější, našli jsme nové báječné kamarády.

Ve druhém týdnu, jsme se seznámili s okolím, kde bydlíme a kam chodíme do školičky. Prohlédli jsme si zahradu, kde máme spoustu průlezek a rozmanitého dětského zázemí od kol a odrážedel až po pěkné pískoviště, kde děti mohou popustit uzdu fantazii a přenést se do světa pískových staveb. Naučili se vzájemné spolupráci a spontánně se radovat z výsledku.

Ve třetím týdnu jsme mlsali ovoce, převlékli jsme se za kuchaře a upekli moc dobrý koláč, který jsme potom společně ochutnali a odnesli jsme si na cestu domů.

Ve čtvrtém týdnu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o zelenině, hodně jsme se toho naučili a taky toho spoustu ochutnali…