Deníček Štěňátek

Prosinec

Začátkem měsíce jsme dostali nebeskou a čertovskou návštěvu, kterou nám dovedl sám Mikuláš. Všechny děti se rozhodl odměnit malou, předvánoční, sladkou nadílkou.

Další následující dny, byly ve znamení příprav na nadcházející vánoční svátky. Seznámili jsme se s tradicemi a vánočními zvyky. Vyzdobili jsme si třídu i šatnu pěknými vánočními obrázky. Naučili jsme se nové vánoční písně, koledy a básně, vyzkoušeli jsme si nové výtvarné techniky, prošli jsme se „sněžným“ labyrintem, procvičili jsme si motorické dovednosti, zrak a pohotové reakce ve formě her, za použití tematických metodických pomůcek. Společně jsme si nazdobili vánoční stromeček a když k nám přišel Ježíšek, rozbalili jsme si všichni dárečky ve formě nových hraček.

Touto cestou bychom rády taktéž oficiálně poděkovaly za kolektiv naší třídy p. Zelné za krásný dárek, který se rozhodla dětem darovat. Radost dětí byla převeliká. :o)

Chtěli bychom Vám všem rodičům, také popřát krásné a klidné Vánoční svátky, plné pohody a odpočinku.

Listopad u štěňátek

Společných radostí jsme si v tomto měsíci moc neužili, nejdříve kvůli omezenému provozu MŠ a nečekané karanténě, která nás opět vyřadila z provozu. Přesto jsme si s dětmi přiblížili čas DUŠIČEK a HALOWEENU. Naučili jsme se zpívat báječnou písničku o strašidýlku, zacvičili jsme si s dýněmi (míči). Také jsme si vystřihli strašidýlka, která společně s namalovanými dýněmi zdobila naši šatnu. Před odpočíváním nás čekali pohádky plné strašidel.

V dalším tématu jsme si přiblížili houby. S dětmi jsme si povídali, kdo chodí do lesa, kdo je to houbař, jak se chováme v lese, proč sbíráme houby a k čemu je využíváme. Přiblížili jsme si pojmy jedlý, nejedlý a jedovatý. Prohlíželi jsme si knížky a obrázky hub. Pohádka ,,O uplakané muchomůrce“ se nám tak líbila natolik, že jsme si ve výtvarné výchově naši nejjedovatější houbu namalovali. Ve hře na houbaře jsme si s dětmi procvičili barvy a počty.

Říjen v naší třídě

S nástupem měsíce října se nám změnilo počasí a stromy se začaly oblékat do zářivých podzimních barev. I u nás ve štěňátkách jsme pozorovali měnící se přírodu a sbírali, barevné listí a přírodniny pro radost a tvoření z podzimu.

Mnozí z vás s dětmi pouštěli venku draka a užívali si radost ze společně prožitých chvil. My ve školičce jsme s dětmi taktéž vyráběli draky, procvičili jsme si na něm barvy i tvary, taky jsme pracovali s nůžkami a drakům jsme vystřihovali krásné, barevné mašličky na ocas. Naučili jsme se porovnávat co je větší a menší, drakovi jsme zazpívali veselou píseň.

Na společné procházce, jsme se seznámili s lesním královstvím, které je domovem pro spoustu zvířátek a rozličného hmyzu. Pověděli jsme si jaká zvířátka tam můžeme potkat a jak jim můžeme před nadcházející zimou, my lidé, pomoct. Malovali jsme a stříhali sovičky, sestavovali lesní zvířátka z přírodnin, stavěli lesní stromy, procvičovali jsme počítání šišek a naše ručičky se s nadšením zapojily i do modelování. Venku i uvnitř jsme si užívali radost z volného pohybu a taktéž jsme se naučili nové pohybové hry a říkadla.

Měsíc září u štěňátek

Nový školní rok přivítal nové děti do třídy „Štěňátek“. V prvním týdnu jsme se s dětmi zaměřili na adaptaci, seznámení s novým prostředím i kamarády. Vysvětlili jsme si pravidla naší třídy, seznámili jsme se, co a kde můžeme najít. Také, kde si budeme hrát jíst, spinkat, převlékat se a učit se poznávat nové věci. Prohlédli jsme si  a vyzkoušeli nové hračky a to nejdůležitější, našli jsme nové báječné kamarády.

Ve druhém týdnu, jsme se seznámili s okolím, kde bydlíme a kam chodíme do školičky. Prohlédli jsme si zahradu, kde máme spoustu průlezek a rozmanitého dětského zázemí od kol a odrážedel až po pěkné pískoviště, kde děti mohou popustit uzdu fantazii a přenést se do světa pískových staveb. Naučili se vzájemné spolupráci a spontánně se radovat z výsledku.

Ve třetím týdnu jsme mlsali ovoce, převlékli jsme se za kuchaře a upekli moc dobrý koláč, který jsme potom společně ochutnali a odnesli jsme si na cestu domů.

Ve čtvrtém týdnu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o zelenině, hodně jsme se toho naučili a taky toho spoustu ochutnali…