Berušková třída

p. učitelka Bc. Zuzana Klöslová

správní zaměstnankyně Daniela Holleschová

Organizace dne u berušek

V Beruškách jsme všichni dobří kamarádi. Učíme se naslouchat jeden druhému, pomáhat si, neubližovat. Vždyť už příští rok budeme opravdoví školáci.

Každý den je u nás veselo. Baví nás cvičení, tancování podle hudby, zpívání. Vždyť také vystupujeme na různých kulturních akcích v naší vesnici.

Když se objeví nějaký problém, dáme hlavy dohromady a snažíme se ho vyřešit. Dodržujeme také pravidla naší třídy, která nám pomáhají vycházet lépe s ostatními.

A že má beruška sedm teček? To my přece víme, poznáváme i jiná zvířátka. Do přírody si rádi vyjdeme, povídáme si o ní, učíme se jí rozumět, chránit a pomáhat jí.

Společně s ostatními dětmi navštěvujeme pravidelná divadelní představení a do nedalekého krytého bazénu jezdíme plavat.

Rádi také kreslíme, malujeme, tvoříme z různých materiálů, stavíme, zkoumáme a bádáme. Poznáváme nepoznané.

Nevěříte? Přijděte se podívat. V Beruškách je prostě prima!

Pravidla beruškové třídy

• Učíme se nebát vyjádřit svůj názor.

• Chci být samostatný školák.

• Nasloucháme jeden druhému, neskáčeme si do řeči.

• Soucítíme s druhými.

• Nemluvíme sprostě, neubližujeme si