05.01.2021 12:42:50

Betlém

Ve čtvrtek 7. ledna navštívíme s dětmi kostel, kde si prohlédneme Betlém.

23.12.2020 13:56:37

*

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků, mnoho radosti i dárečků pod stromečkem a do nového roku především zdraví, lásku, pohodu a spokojenost

Vám přeje kolektiv ZŠ a MŠ Bolatice

23.12.2020 13:56:25

Vánoce v naší školce

Prosinec - (nejen) pro děti nejkouzelnější a nejočekávanější měsíc v roce. U nás ve školce začal Mikulášskou nadílkou a pokračoval přípravami na Vánoce. Stavěli a zdobili jsme stromeček, mnohé třídy pekly cukroví, povídali jsme si o významu a oslavách Vánoc nejen u nás, ale i jinde na světě. Učili jsme se zpívat známé vánoční písně a koledy, vyzkoušeli jsme si některé vánoční zvyky a pochutnávali si na cukroví.

Letošní Vánoční den byl oproti jiným létům malinko netradiční, ale snad jsme si jej všichni jak se patří užili. Každá třída se vypravila ven, aby našla vánoční stromeček, který ozdobila vyrobenou ozdůbkou. Potřeba bylo také najít svíčku, abychom mohli rozsvítit vánoční lucerničky. Na závěr jsme si za světla prskavky zazpívali vánoční koledu a pomlsali si na připraveném cukroví. Co myslíte, přiletěl mezitím Ježíšek? Nechal nám pod stromečky ve třídách dárečky? Odpovědi najdete v třídních deníčcích a také ve fotogalerii.

22.12.2020 14:04:41

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny v naší školce začínají 23. prosince 2020. Ve školce se opět sejdeme v pondělí 4. ledna 2021.

08.12.2020 15:35:55

Mikulášská nadílka

V pátek 4. prosince přišla k nám do školky vzácná návštěva. Nebyl to nikdo jiný, než svatý Mikuláš se svými pomocníky - krásným andílkem a nezbedným čertíkem. Děti se už od rána nemohly dočkat, až se všichni tři objeví ve dveřích. Někteří se trošičku báli a byli rádi, že je na blízku p. učitelka, sem tam se objevila i nějaká ta slzička, ale protože jsou děti statečné a šikovné, vše překonaly a zvládly. Každá třída Mikulášovi zazpívala písničku nebo zarecitovala básničku a taky slíbila, že se do příštího roku bude snažit zase o trošičku polepšit. Dárečky a balíčky si tak nakonec zaslouženě odnesly všechny děti.

Fotky z návštěvy Mikuláše a jeho pomocníků najdete ve fotogalerii jednotlivých tříd.