Deníček Kuřátek

První měsíc v naší třídě

Na počátku září k nám nastoupila na praxi absolventka střední pedagogické školy. Během týdne si mohla vyzkoušet přímou práci s dětmi. Bylo to velmi náročné, protože děti se teprve adaptovaly na novou třídu a kamarády. V dalších týdnech jsme si povídali o ovoci a zelenině. Děti poznávaly různé druhy těchto potravin a dozvěděly se spoustu informací důležitých pro naše zdraví.

Poslední den v měsíci jsme zakončili výletem na zámek Raduň, kde nás provázela kněžna Wanda. Děti se mohly podívat nejen do věže zámku, ale také do nově zrekonstruovaného podsklepení.

Malování na asfalt a koloběžkové závody

Jelikož se letos tato podzimní akce nekonala obvyklým způsobem, vydali jsme se závodit a malovat jedno krásné dopoledne. Společně se štěňátkovou třídou jsme křídami pokreslili asfalt před zadním vchodem do ZŠ a na koloběžkách jsme projížděli spletitou dráhu. Vše jsme jako správní sportovci i malíři samozřejmě zvládli a zasloužili si tak odměnu v podobě diplomu, džusíku a opatky.