13.04.2019 21:08:23

Březen na beruškách

V březnu si děti z Beruškové třídy v rámci tématu „čas moudrých knih" povídali o knihách. Své oblíbené si donesly do školky a všem nám o knize vyprávěli. Děti se dozvěděly, kdo je to pan spisovatel a pan ilustrátor a navštívili jsme také místní knihovnu. Program připravila Mgr. Jana Štěpáníková. S dětmi jsme procvičovali čtenářskou pregramotnost, hráli jsme si s písmeny a dokonce si děti vyrobily svou vlastní knihu.

Zúčastnili jsme se výchovného koncertu Městského orchestru v Dolním Benešově. Koncert byl úžasný, dětem se moc líbil. Dechový orchestr děti seznámil s hudebními nástroji, ale také jak s orchestrem pracuje pan dirigent. Hudebníci nám zahráli spoustu písniček ze známých pohádek a filmů.

V kulturním domě jsme shlédli muzikál „Putování ztracené kapky". Muzikál dětem přiblížil, jak v přírodě funguje koloběh vody.

Navštívili jsme Divadlo loutek v Ostravě, kde nám zahráli pohádku Perníková chaloupka. Měli jsme štěstí a v deset hodin, když hodiny odbíjely celou, jsme shlédli pohádkový orloj.

Také jsme se rozloučili s Danečkem, který se odstěhoval do Anglie.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

10.04.2019 20:48:12

Beseda "Čisté ruce"

V pátek 12. dubna navštíví naši školku zdravotní sestřičky ze Slezské nemocnice v Opavě, aby si s dětmi popovídaly nejen o důležitosti správného mytí rukou, ale také o celkové hygieně. Dále si děti budou moci prohlédnout sanitku, její vybavení a určitě se dozvědí mnoho zajímavých informací o záchraně lidského života. Proto - až půjdete v pátek do školky a uvidíte sanitku, prosím nezlekněte se ;-).

05.04.2019 13:30:09

Březen u koťátek

Ve středu 6.3.2019 děti z koťátkové třídy navštívili místní knihovnu. V knihovně na děti čekala paní knihovnice – Jana Štěpáníková, která měla pro děti nachystaný malý program. Ukázala dětem celou knihovnu, naučila je, jak si mohou půjčit knížku, přednesla dětem básničku a nechala je si nějaké knížky prohlédnout. Nakonec děti dostaly sladkou odměnu, že byli tak hodní, a že se ke knížkám hezky chovali. Děti byly nadšené a v knihovně se jim líbilo tak, že si další den na knihovnu hráli ve školce.

Děkujeme paní Janě Štěpáníkové  za příjemný čas strávený v knihovně.

Další fotky najdete zde.

05.04.2019 12:42:53

Březen u žabiček

Tento měsíc se v naší třídě nesl ve znamení pohádek a barev. V Loutkovém divadle v Ostravě jsme na alternativní scéně viděli krásně zpracovanou klasickou pohádku Perníková chaloupka, v KD v Bolaticích se uskutečnil muzikál Putování ztracené kapky a v Dolním Benešově si pro malé děti připravil výchovný koncert Městský orchestr mladých. V rámci "putování do říše barev", si děti vyzkoušely různé experimenty s barvami, zapouštění a míchání barev, tvoření nových odstínů, či malování s ledovými kostkami. Velký úspěch u dětí měla ukázková hodina tělocviku s trenérem dětského fotbalu Mgr. Davidem Steffkem. Nezapomněli jsme ani na naše "školácké" povinnosti. Děti začaly navštěvovat Adaptační kurz, který si pro ně se svými kolegyněmi připravila paní učitelka Gabriela Elblová.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

04.04.2019 13:22:37

Březen v kuřátkové třídě

Měsíc březen byl v naší třídě ve znamení barev. Vystřídali jsme postupně všechny barvičky, povídali si, kde je najdeme, co znamenají i pro které předměty či jevy je ta či ona barva typická. Děti barvy milují a už dopředu se vždy těšily na denní barvu a činnosti s ní spojené. Abychom si těchto 14-dní užili ještě více, oblékali jsme si oblečení v barvě, o které jsme si povídali.

Barvičky jsme si užívali také na počátku jara, kdy se příroda okolo nás probouzí a vše se začíná zbarvovat do jarních teplých odstínů. Povídali jsme si o sluníčku, ochutnávali "nektar" z květinek, dělali pokusy s papírovými květinami nebo se dozvěděli mnoho zajímavostí o beruškách. Spousta činností a pokusů nás ještě čeká (sázení semínek, oslava Velikonoc) a my už se na ně moc těšíme.

Na fotky se můžete podívat zde.