Deníček Soviček

Únor je za námi

Druhý měsíc v roce, letos opravdu sněhově bílý, máme za sebou. Únor se nesl v duchu zvířátek, masopustu a končící zimy. Proměnili jsme se ve třídě na týden na zvířátka. Udělali jsme si medvědí, liščí a ptáčkový den. Povídali jsme si o tom, jak zvířátka prožívají zimu, jak jim pomáháme, kde spí a kde čekají na první jarní paprsky.

K únoru neodmyslitelně patří období masopustu. Proto jsme si ve třídě udělali maškarní karneval. Celá školka se proměnila v pohádkový svět. Soutěžili jsme, tancovali, hráli hry a celý zábavný den ukončili tombolou, ze které měly děti obrovskou radost. Děti čekaly v tomto měsíci jarní prázdniny. Borovská školka byla z technických důvodů uzavřena, některé naše děti navštěvovaly školku v Bolaticích.

Poslední únorový týden už začalo po nás vykukovat jarní sluníčko. Hráli jsme si na farmáře a zahradníky. Děti se učily chápat, co je všechno třeba připravit, než začnou práce venku na zahrádce. Ve třídě jsme si vytvořili jarní květinovou zahrádku. Vyseli jsme si lichořeřišnici a nechali naklíčit hrášek. Už se těšíme, jak vše budeme ochutnávat a hrát si venku na zahradě.

Prosincový čas v sovičkové třídě
Postupné zapalování ,,papírových" plamínků na adventních svících venku před vchodem školky odstartovalo krásný adventní čas. Každé ráno čekal v šatně na děti a rodiče adventní mini úkol podle data v kalendáři. Nejprve nás čekala práce na výzdobě školky a nacvičení básniček, ať si děti před Mikulášem, čertem a andělem neuříznou ostudu, a pak přišlo další nacvičování na netradiční vánoční besídku. Tentokrát kvůli COVID-19 venku na školkovské zahradě.

Pak přišla pro děti zasloužená odměna - Vánoční den se stromečkem a nadílkou. Snad byly všechny děti spokojeny a Vánoční den si užily.
I my všichni ze sovičkové třídy vám přejeme krásné dny vánoční a šťastný nový rok.

Listopad u soviček

Do poloviny listopadu probíhala na naší třídě výuka i docházka v "omezeném režimu" kvůli COVIDU-19. S paní učitelkou jsme se střídaly vždy po jednom celém dni a dětí docházelo jen 14. Kdo měl strach o bezpečnost svých dětí, nechával si je doma. S dětmi, které chodily do školky, jsme uspali les a nachystali zvířátka k zimnímu spánku. Ke konci listopadu už jsme byli s dětmi zase obě paní učitelky spolu a dětí začalo přibývat. Začali jsme se chystat na advent, zdobit třídu a učit se básničky pro Mikuláše. Prosinec, nejkrásnější měsíc v roce, může přijít!

Říjen u nás-soviček

Měsíc říjen nás překvapil krásným počasím. Moc jsme se těšili na drakiádu, která pak ale vzhledem k epidemiologické situaci nemohla být. A tak jsme si aspoň vyrobili draky ve třídě, počítali mašličky na dračím ocásku a hledali shodného draka podle barvy, tvarů, výrazu tváře. Máme rádi místo kde žijeme, bydlíme, staráme se o své domy a zahrádky. Zopakovaly jsme si, co roste na stromě i v zemi. A protože brambory patří k podzimu, v naší třídě jim patřil celý bramborový týden. Když se měsíc říjen přehoupl do své poloviny, začaly jsme si všímat dalších změn. Dny bývaly kratší a tmy začalo přibývat. Seznámili jsme se s knížkou ,,Domácí strašidélka". Sově Jůle vyrobili noční kamarády u nás ve školce i doma s rodiči. Však máme ve školce krásnou výstavku sovích kamarádů. Moc děkujeme všem rodičům a dětem. Ke konci října byla MŠ uzavřena (epidemiologické hledisko).

Měsíc září v naší třídě

Po počátečních slzičkách nových dětí už chodí všechny děti s nadšením do školky. Seznámily se se svou značkou, místečkem k sezení a spinkání, s pravidly sovičkové třídy, s novými kamarády a s prostředím školky. Hodně jsme využívali podzimního sluníčka na zahradě a cestovali. Navštívili jsme lanové centrum ve školním areálu v Bolaticích a zámek Raduň. Děti zvládly trasu z Bolatic do školky pěšky, i cestu s rouškami v autobuse. Navštívili nás borovští hasiči a Méďa zdravotník z červeného kříže. Už se těšíme, co podnikneme příště.