08.12.2020 12:57:33

Vánoce ve školce

Ve čtvrtek 17. prosince si ve školce uděláme Vánoční den - snad přijde i Ježíšek :-).

08.12.2020 12:54:32

Listopad v naší školce

Ačkoli byl listopad ještě v režimu omezení, s dětmi, které do školky docházely jsme se snažili užít si poslední podzimní dny jak to jen šlo. Navštěvovali jsme nedaleké lesíky, pozorovali jsme jak se na podzim mění příroda i počasí, hledali jsme poslední zapomenuté přírodniny a vyzkoušeli jsme si i některé pokusy.

Jak prožily listopad děti z medvídkové třídy? Jaké výzvě se "musely" postavit děti z koťátek? Co zajímavého se o hříbcích dozvěděly štěňátka? Jaké pokusy s mlékem a pěnou si vyzkoušely děti v kuřátkové třídě? Která zvířátka skládaly z papíru žabičky? Jak využiily dary podzimní přírody děti z berušek? Koho uspávaly děti z Borové? Nejen to se dočtete v našich třídních deníčcích!

03.12.2020 20:18:33

Mikuláš

V pátek 4. prosince přijde do školky Mikuláš nejen se svými pomocníky, ale také s nadílkou.

09.11.2020 21:22:18

Říjen je za námi

Čas ve školce utíká neuvěřitelně rychle. Sotva jsme se seznámili s novými kamarády a zadováděli si na školní zahradě, už je tady měsíc říjen a s ním i podzim. Co pozorovali při procházkách medvídci? Jakou pochoutku si připravily děti z koťátek? Co tvořily děti ve štěňátkové třídě? Které zvířátko se objevilo a "krmilo" u kuřátek? Z čeho sestavovaly děti v žabičkách obrázky i stavby? Kde se nejvíce líbí beruškám? Jak vypadají noční kamarádi v sovičkové třídě? To vše i mnohem více se dočtete v našich třídních deníčcích.

02.11.2020 18:59:42

Beseda Malý mulař

Ještě před uzavřením školky se děti z kuřátkové, žabičkové a beruškové třídy zúčastnily besedy Malý mulař. Děti se na této akci dozvěděly, co ono tajemné slůvko "mulař" znamená, jak se nazývají i používají zednické nástroje, postavily věž z kostek, vyzkoušely si práci s metrem při měření papučků kamarádovi, zjistlily, k čemu slouží bublinka ve vodováze i jak se s ní zachází, zkusily uzvednout cihlu a na závěr pomocí obrázků postavily kostel.

Fotky z této zajímavé akce najdete ve fotogalerii daných tříd.