13.10.2020 18:51:02

Ošetřovné od 14. 10. 2020

K problematice ošetřovného prosím přečtěte zprávu MPSV zde.

13.10.2020 18:24:41

Distanční výuka od 14. 10.

Vážení rodiče,

od zítřejšího dne, tedy středy 14. 10., je škola uzavřena. Děti přecházejí na distanční výuku. O jejím konkrétním průběhu Vás budou během dne informovat třídní učitelé prostřednictvím Bakalářů. Otevření školy je dle vyjádření vlády plánováno na pondělí 2. listopadu.

Nezapomeňte prosím, že distanční vzdělávání je již povinné, proto je třeba absenci omlouvat prostřednictvím Bakalářů. Žáci mohou být za nesplnění úkolů známkováni.

Žáci na 2. stupni budou mít přibližně 13 hodin týdně online a zbytek budou pracovat na úkolech. Učitel bude v rámci všech hodin přítomen ve virtuální učebně. Na prvním stupni bude probíhat výuka po menších skupinách, a děti se budou na online hodiny hlásit přibližně dvakrát za den. Nejmenší žáci (1. a 2. třída) pak dostanou písemné návody a techniku nácviku budou konzultovat videokonferencí s paní učitelkou.

Pokud je doma více sourozenců a mají společně videokonference, nemusí na některé vyjít technika. Pro tyto situace máme samozřejmě pochopení, ale prosíme vždy o omluvenku. Jen dodám, že konference budou probíhat přes Google Meet, ten funguje velmi dobře i ze základního typu chytrého mobilního telefonu. Veškerá práce pro žáky bude zadávána přes Google učebnu (vše mnohokrát vyzkoušeno).

Přeji všem pevné zdraví!

David Neuvald

10.10.2020 20:48:20

Nehulíme, kreslíme

V úterý 6. října se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili vystoupení kreslíře a ilustrátora Adolfa Dudka s názvem Nehulíme-kreslíme. Žáci se během 60 minut naučili kreslit pomocí čtyř základních geometrických tvarů, užili si vystoupení plné humorných prupovídek a dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací - například že délka předloktí odpovídá délce stopy nebo že rozpětí paží odpovídá výšce lidského těla. Při tomto "rychlokurzu" si vystačili se čtyřmi papíry a obyčejnou tužkou. Akce byla zorganizována díky projektu Místní akční plán pro vzdělávání II Místní akční skupiny Hlučínsko.

Mgr. Lenka Lasáková

Fotogalerie zde.

09.10.2020 15:21:08

Informace k distanční výuce části žáků (9. 10.)

V příštím týdnu budou do školy docházet osobně žáci tříd: 6.A, 6.C, 7.A, 8.A, 9.A. V tomto týdnu proběhnou všechny předměty dle platného rozvrhu hodin, takže se v podstatě nic nemění.

Žáci ostatních tříd (6.B, 7.B, 8.B, 9.B) budou mít v týdnu 12. - 16. října distanční formu výuky. V následujícím týdnu se samozřejmě tyto dvě skupiny vymění (tabulka níže).

Pokud zůstávají žáci na distanční formě výuky, mají nárok na dotovaný oběd, v příštím týdnu se to týká všech „B“ tříd. Pokud o oběd ve školní jídelně nemáte zájem, je potřeba ho odhlásit přes aplikaci dnes do 10:00. Protože je to hodně narychlo, tak můžete odhlašovat telefonicky na čísle 777 736 625 do 15:00.

Pro žáky, kteří se učí z domu, bude jídelna otevřena od 13:40 do 14:10. V jiném čase není možné na oběd do školní jídelny přijít. To samé pak bude platit v týdnu od 19. října, s tím, že si mohou žáci obědy odhlásit během celého příštího týdne v aplikaci.

týden 12. -16. října

týden 19. - 23. října

výuka ve škole

distanční výuka (doma)

výuka ve škole

distanční výuka (doma)

6.C

6.C

09.10.2020 14:03:01

Poděkování

Naše škola se každý rok v květnu velmi úspěšně zapojuje do celonárodní sbírky Český den proti rakovině – Květinkového dne.

Vzhledem k rozšíření virové epidemie se tato sbírka uskutečnila až 30. září. Do akce se zapojili žáci, učitelé, zaměstnanci jídelny i mateřské školy. Za květinky bylo celkem vybráno 16 730 korun, což je nejvíc za celou dobu trvání sbírky.

Za to patří všem velký dík. Můžete si být jisti tím, že svým příspěkem pomůžete mnoha lidem.

Helena Drozdová