09.10.2020 13:03:01

Poděkování

Naše škola se každý rok v květnu velmi úspěšně zapojuje do celonárodní sbírky Český den proti rakovině – Květinkového dne.

Vzhledem k rozšíření virové epidemie se tato sbírka uskutečnila až 30. září. Do akce se zapojili žáci, učitelé, zaměstnanci jídelny i mateřské školy. Za květinky bylo celkem vybráno 16 730 korun, což je nejvíc za celou dobu trvání sbírky.

Za to patří všem velký dík. Můžete si být jisti tím, že svým příspěkem pomůžete mnoha lidem.

Helena Drozdová

08.10.2020 19:42:33

Aktuální informace ze dne 8. 10.

Určitě jste dnes zaregistrovali výraznou změnu platných opatření. Dobrou zprávou je, že žáků na 1. stupni (1. až 5. třída) se žádné změny netýkají. Vyučování a družina pokračují stejně jako doposud.

Podzimní prázdniny budou pro všechny žáky o dva dny delší, tedy v týdnu od 26. do 30. října 2020.

Na druhém stupni bude výuka rozdělena na dva týdenní bloky tak, že v týdnu od 12. do 16. 10. se neúčastní výuky polovina tříd a v týdnu od 19. do 23. 10. se osobně neúčastní druhá polovina tříd. Žáci, kteří budou doma, se vzdělávají povinně distančně podle § 184a školského zákona.

Musíme ještě zvážit všechny organizační možnosti, proto Vám přesný harmonogram výuky zašlu během zítřejšího dopoledne (v pátek 9. 10.).

Pěkný večer, David Neuvald

04.10.2020 19:49:03

Sběr starého papíru 2020

Je nám to líto, ale v letošním roce nebude probíhat soutěž ve sběru starého papíru. Zrušení soutěže nesouvisí promárně s opatřením proti šíření viru. Důvodem je zejména, že starý papír nyní žádní firma nechce a za svoz by škola hradila poměrně vysokou finanční částku.

22.09.2020 19:45:49

Informace - ředitelské volno

Určitě jste zaznamenali diskuzi nad pátečním uzavřením školy. Rád bych Vám sdělil, že naše škola zůstane v pátek otevřená v běžném provozu.

Pedagogický tým je téměř kompletní, počasí nám umožňuje výuku venku v areálu školy. Z mého pohledu je každý den ve škole pro žáky důležitý a to nejen vzhledem k dalším možným opatřením. Také je to pro většinu rodičů příliš „narychlo“. Pokud cítíte opak, samozřejmě máte plné právo děti z vyučování omluvit (a to nejen v pátek). Nevylučuji, že tuto možnost v budoucnu využijeme (ředitelské volno má ředitel možnost vyhlásit na 5 dní během školního roku).

Před chvílí jsem také dostal velmi dobré zprávy. Tři naši žáci, kteří byli testováni, jsou negativní.

21.09.2020 13:27:07

Informace z 22. 9.

Vážení rodiče,

dnes dopoledne jsem dostal informaci, že jeden z našich nejstarších žáků je pozitivně testován na Covid-19. Tento žák byl a stále je bez jakéhokoli známého příznaku nemoci v domácí izolaci. Jsem v kontaktu s hygienickou stanicí, ta bude samostatně telefonovat dotčeným rodičům (snad brzy).

Dle vyjádření hygieniků bude postup takový, že do domácí desetidenní karantény nastoupí jen žáci, kteří sedí přímo nebo v těsné blízkosti  nemocného, ostatní spolužáci mohou do školy dále docházet. Také téměř jistě neproběhne na naší škole (ani na jiných) plošné testování a to z kapacitních důvodů. Škola tedy s posvěcením hygieny pokračuje stejně jako doposud.

Pokud budu mít nové informace, vždy se o ně s Vámi podělím. Pěkné odpoledne, David Neuvald.