19.06.2013 21:52:57

Výlet pátých tříd - Bouzov a Javořické jeskyně

Dne 12. 6. jsme jeli se třídou na výlet do Bouzova. Vyjeli jsme v 6.30 a cesta byla dlouhá. Nejdříve jsme jeli do Javořických jeskyní, tam jsme si mohli koupit nějaký suvenýr. Potom se nás ujala paní průvodkyně a prováděla nás po jeskyních. Byly tam různé stalagtity, stalagmity a stalagnáty. Později jsme jeli na hrad Bouzov. Přijeli jsme trohu později. Paní průvodkyně to vzala trochu rychleji, takže jsme si to nestačili pořádně prohlédnout, ale přesto se mi to líbilo. Pok jsme měli jednu hodinu rozchod. Byly tam samé stánky, jeden s kaktusy, s kameny a řetízky a jeden s občerstvením, takže jsme si mohli něco koupit. Potom jsme jeli zpátky na autobusové nádraží a tam jsme se rozešli domů. Moc se mi to líbilo a chtěl bych tam jet ještě jednou.

D. Vítek, 5.A

Fotografie z výletu jsou k nahlédnutí zde.

19.06.2013 21:38:10

Výlet čtvrtých tříd - Fryštát a Chotěbuz

Ve středu 12. června se čtvrté třídy vypravily na školní výlet. Čekala nás prohlídka fryštátského zámku, kde se děti dověděli mnoho z jeho historie, prohlédli si zámecké komnaty, dobové oblečení či doplňky. Poté jsme navštívili Archeopark v Chotěbuzi. Zde jsme si mohli prohlédnout slovanské hradiště a zjistili jsme, jak to za jejich časů vypadalo. Děti si vyzkoušeli, jaké to je být bojovníkem při střelbě z luku.

Fotky z výletu jsou zde.

18.06.2013 12:20:28

Hudebně-dramatický kroužek Bohoušek

Celý školní rok měli žáci 3. – 5. ročníku ZŠ možnost navštěvovat hudebně-dramatický kroužek Bohoušek. Proč tento název? Bo-hou-šek je zkratka – Bolatická hudebně-dramatická školička.

Už podle názvu je zřejmé, že obsahovou náplní tohoto kroužku je propojení hudební a dramatické výchovy. Na pravidelných setkáních žáci nejen zpívají, hrají na rytmické nástroje, zpěv ztvárňují pohybem, ale také plní cíle tvořivé dramatiky. Každá hodina byla připravena tak, aby „malí Bohoušci“ měli radost z hudebních a dramatických metod a her, aktivně relaxovali a organizovaně trávili svůj volný čas.

Svými hudebními vystoupeními tak mohli přispět na mnohých kulturních akcích v obci, např. Koledy ve skanzenu, Adventní koncert, Vítání občanků, Den matek a dalších.  Podle stálého počtu členů, aktivní účasti na všech setkáních a kulturních akcích lze soudit, že děti mají o tyto činnosti zájem, a že se jim v kroužku líbilo.

Takže milí Bohoušci, moc se na Vás těším v příštím školním roce!

Vedoucí kroužku Mgr. et Bc. Michaela Bumbová

18.06.2013 09:45:26

Odměna za sběr papíru

Naše třída (6.A) vyhrála spolu se 4.A soutěž ve sběru papíru a dostali jsme za to ředitelské volno.  Ze začátku jsme se nedokázali dohodnout, kam pojedeme. Nakonec jsme se domluvili na zoo a pan starosta se nabídl, že nám tento výlet zaplatí. Když jsme přijeli, byla tam velmi dlouhá řada, ale když otevřeli, šlo to rychle. Na devátou hodinu jsme měli připravenu výuku. Viděli jsme lebky zvířat, pak nám pracovnice ukázala krajtu a mohli jsme si na ni i sáhnout. Pak jsme měli rozchod. Byli jsme i u hrochů, kde se narodilo malé hrošátko. Zrovna když jsme byli u medvědů, probíhalo krmení a tak jsme si je prohlédly úplně u skla. Krmili jsme mývaly a pozorovali velké kočkovité šelmy a taky jsme šli lesní cestou s mosty.

Na fotky se podívejte zde.                                                     Kateřina Kocurová 6.A

18.06.2013 09:17:25

Letecko-modelářská show

Školu skvěle reprezentoval žák 8. třídy - Vít Bumba, který se prosadil na největší slovenské letecko-modelářské show na letišti aeroklubu Jasná u Liptovského Mikuláše. Společně s ostatními bolatickými modeláři získal krásný pohár a diplom za nejlepší letové ukázky a navíc diplom a pohár za nejmladšího účastníka.