05.06.2013 06:52:53

Spaní ve škole - vaření

Z pátku 24. 5. spala děvčata z kroužku Vaření ve škole. Nejprve si dívky upekly moučníky na sobotní snídani, pak začala zábava s diskotékou a hrami v tělocvičně. Nechyběla ani noční hra. Po bohatém a vyčerpávajícím večerním programu děvčata zalezla do spacích pytlů a únavou rychle usnula. Raní probuzení bylo s úsměvem na rtech všech dívek. Připravená snídaně rychle zmizela. Pak si zahrály děvčata ještě několik her v tělocvičně a rozešly se domů.

Fotografie zde

02.06.2013 19:56:54

Návštěva IQ parku - 2.A

V úterý 28. května navštívili žáci 2.A zábavnou a vzdělávací výstavu IQ parku v Hlučíně. Během jedné hodiny, kterou jsme zde strávili, si mohli žáci vyzkoušet různé druhy hlavolamů, hru s perspektivou, procvičit si jazýček na různých jazykolamech, hádat hádanky atd. Nejvíce se žákům líbil exponát pod názvem "Obtiskni své tělo" nebo "Frekvence stisku".

Fotografie z výstavy jsou k nahlídnutí zde

28.05.2013 12:12:20

Exkurze v Zoo Ostrava

Každým rokem žáci vyššího stupně v rámci výuky přírodopisu navštíví ZOO Ostrava. Tento rok se jednalo o žáky 8. A a 7. A třídy. Pro děti byly připraveny výukové programy, které jsou velice oblíbené a žádané. První část výukového programu je teoretická a probíhá v prostorách výukového centra, kde si děti mohou "osahat" a prohlédnout vystavené exponáty, druhá část programu je u zvířat v prostorách ZOO.

Žáci osmého ročníku si zvolili program ŠELMY. Po teoretické části se přednášející s dětmi odebral k výběhům kočkovitých šelem jako jsou lvi a tygři, což byl pro děti velký zážitek. Žáci sedmého ročníku si zvolili program PLAZI. Možná, že ve skrytu duše, se chtěli někteří pomazlit s hadem nebo alespoň si zna hada sáhnout a vyvrátit mýtus, že had je slizký. Přednášky byly velmi zajímavé, humorné a nejen pro děti hodně poučné.

Děti měly také možnost si prohlédnout prostory ZOO a jednotlivé pavilony. Nemohou porovnat, jak ZOO vypadala před 20 lety, a jak vypadá dnes. Tento rozdíl je ale OBROVSKÝ. Přijďte se přesvědčit i Vy, opravdu to stojí zato!                                                                                                                      Mgr. Kamila Dominiková

Fotografie z exkurze ke zhlédnutí zde.

24.05.2013 11:26:47

Úspěch v Biologické olympiádě

Velký úspěch zaznamenal žák třídy 6.B Marek Zajíček v Biologické olympiádě. Po postupu z okresního kola se v konkurenci nejlepších 23. žáků z Moravskoslezského kraje umístil na konečném 6. místě. K tomuto úspěchu Markovi moc gratulujeme.

Dne 16. 5. 2013 jsem se zúčastnil krajského kola Biologické olympiády v Ostravě. Soutěž začala v 9.00. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Postupně jsme se prostřídali u testu, laboratorního úkolu a poznávačky živočichů a rostlin. V laboratorním úkolu jsme pozorovali perloočku. Ve volném času jsme si mohli prohlédnout akvária. Soutěž byla časově dobře rozvržena.                                                                                                                                                                                 Marek Zajíček 6.B

21.05.2013 10:42:23

Sport ve škole

Žáci 4. a 5. tříd se v týdnu účastnili fotbalového turnaje Mc Donald´s cup. Ze skupiny hrané v Dolním Benešově si kluci odvezli 1. místo, když postupně porazili všechny účastníky, a zajistili si tak postup do okresního finále. Okresní finále se konalo na umělé trávě v Opavě Kylešovicích ve čtvrtek 16. 5. I přes dvě výhry naši kluci obsadili konečné sedmé místo v okrese.

Tým ve složení Lucie Valentová, Sabina Gargošová, Radek Nový a Jonáš Michalík dokázal v úterý zvítězit v okresním kole Dopravní soutěže, tímto si zajistili účast v krajském kole, které se uskuteční ve dnech 23. a 24. května.