21.05.2014 10:08:11

SOUSTŘEDĚNÍ PŘED 1. SV. PŘIJÍMÁNÍM 16. - 17. 5. 2014

O uplynulém víkendu prožilo 27 žáků třetích tříd, kteří navštěvují křesťanskou výchovu, netradiční víkend ve škole a na faře. Co prožívali, jak se jim to líbilo, zachytila žákyně 3. B. třídy:

Na našem soustředění k 1. svatému přijímání bylo všechno moc krásné a zajímavé. Hodně se mi líbila večerní stezka odvahy, nocování ve škole a ranní rozcvička. Také bylo velmi poučné, když nám otec Přemek vykládal něco o kostele a ukázal nám poklad ukrytý v oltáři. Byly to ostatky kůže různých světců. Po sobotním obědě jsme byli s Honzou Dominikem v kostele. Zavítali jsme s ním i do sakristie a tam nám ukázal liturgický oděv otce Přemka. Byli jsme i na balkóně nad sakristií, prohlédli jsme si zblízka i zvony a prostor, kde se nacházejí varhany, na které nám Lenka Lasáková zahrála. Bylo to tam nádherné! Líbilo se mi také nejen to, když jsme s Lenkou zpívali Hosana Bohu na nebi, Beránku Boží, Andělé nade mnou bdí, ale i to, když jsme s Janou Stuchlíkovou zdobili svíčky voskem. Taky bylo moc hezké, když jsme si s otcem Přemkem povídali. Potěšilo mě jeho oznámení, že zkoušky máme úspěšně za sebou. Po oba dva dny jsme si připomínali památku papeže Jana Pavla II., který byl nedávno svatořečený. Děkujeme hlavně paní učitelce Janě Kubatkové, a to že nám všechno krásně zorganizovala, za bohatý program a za to, že se o nás tak skvěle postarala.

Fotografie ze soustředění zde.

Nikola Řehánková, 3. B

13.05.2014 19:40:45

Olympiáda dětí a mládeže

Ve středu 14. května 2014 vyjíždí naše výprava na olympiádu dětí a mládeže do města Slaný.

Od 18 hodin proběhne slavnostní zahájení  na slánském náměstí. Z této akce bude připraven přímý přenos na internetové televizi, který můžete sledovat na stránkách slanytv.cz/

06.05.2014 21:27:52

Turistický klub - Den Země 2014

Členové klubu sbírali odpadky na polní cestě do Bohuslavic.

Zde jsou názory žáků 2.B, kteří uklízeli dopoledne v okolí školy a někteří i odpoledne v rámci kroužku.

Někdy se stává, že "to" omylem vypadne z kapsy. Ale někdo "to" vyhazuje schválně. Myslím si o nich, že nemají rádi naši zem. A znečišťují naši oblast. měli by se chovat hezky a házet odpadky do odpadkového koše. Zuzka Slivková

Lidé by se měli o přírodu více starat. Nechápu, proč si s "tím" dali takovou práci, když "to" mohli odvézt rovnou na skládku. Vašek Scheffczik - Tuk

Jsou prostě nepořádní a nejsou to správní lidé, kteří vyhazují odpadky na silnici. Nelíbí se mi, jak jsou na silnici klacky, cigarety, pytle a sáčky a taky dokonce i staré svetry. Ničí přírodu!!! Nela Kretková - Tuk

Když tam někdo vyhazuje odpadky, nemůžu to poslouchat. Je to blázinec. Měli by se stydět. Když tam chodíme, nemůžu tomu uvěřit. Anička Schiedková - Tuk

Myslím si, že ti kdo vyhazují odpad do přírody,  by to měli uklidit. Jestli ne, měli by se stydět. Martin Wawrzinek

Fotky z úklidu jsou zde

25.04.2014 13:56:52

ČEZ STREET HOCKEY 2014

Ve čtvrtek 24. 4. se odehrálo velké finále florbalového turnaje v ostravské ČEZ Aréně. Na toto klání se dostavilo 64 nejlepších škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje a také z okresu Vsetín. V letošním ročníku se našim žákům podařilo dosáhnout na nejlepší umístění v této soutěži a obsadili konečné čtvrté místo, když v souboji o třetí příčku podlehli těsně o jednu branku.

Naši školu ve velkém finále reprezentovali: Tomáš Breuer, Šimon Ševčík, Tomáš Felkel, Daniel Maršák, Daniel Kučera a Vít Baránek.

K tomuto velkému úspěchu klukům gratulujeme a přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů. Fotky zde.

Cesta Turnajem:

Bolatice - Sudice               13:1

Bolatice - Bohuslavice         5:1

Bolatice - Dobrá                 2:0

Bolatice - Třinec                 2:1

Bolatice - Protivanov           2:0

Bolatice - Horní Bečva         3:1

Bolatice - Kopřivnice           0:6 semifinále

Bolatice - Valašské Meziříčí 1:2 o 3. místo

25.04.2014 13:47:43

Sběr starého papíru - VÝSLEDKY

Ve dnech 22. a 23. dubna proběhlo na naší škole 2. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru. Ve 2. kole soutěže žáci nasbírali 21 350 kg papíru. Celkem žáci MŠ a ZŠ nasbírali v 1. a 2. kole soutěže 36 460 kg starého papíru.

Výsledky soutěže :

1. - 5. ročník

1. místo - 5.A
2. místo - 4.B
3. místo - 4.A

6. - 9. ročník

1. místo - 7.A
2. místo - 6.A
3. místo - 7.B

Všichni sběrači budou za velkou snahu odměněni a vítězné třídy budou mít navíc den ředitelského volna na společnou třídní akci. Zbytek výtěžku bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné výchovy, tělesné výchovy.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme a těšíme se na další spolupráci.