Aktuálně

03.01.2012 12:18:23

Tradiční vánoční zpívání.

Jako každý rok si děti 6. - 9. tříd připravily  písničky a koledy ,  které jsme si společně zazpívali  ve čtvrtek 22. prosince .  Děti ze 6.B zahrály pohádku, deváťáci si připravili módní přehlídku a tři písničky nám přišel zazpívat i náš bývalý žák Luboš Boček. A pak už začalo naše vánoční zpívání. 

Každá třída měla připravenu nějakou koledu nebo písničku. Zpívání zahájila děvčata z hudebního kroužku písní Zima, zima  a krásnou koledou Adeste fideles.  Šesťáci to rozjeli svou oblíbenou koledou Rolničky a Štěstí zdraví, kterou si doprovodili na kytary a flétny. Na kytary nám zahráli koledu Chtíc,aby spal. Sedmáci se roztančili s písní Vánoce hrajou gloria. Osmáci pojali svou koledu Pásli ovce Valaši trošku netradičně, ale s velkou chutí, dívky z osmiček nám zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán a Bára přidala s velkým úspěchem sólově píseň Jmelí.  No a pak přišli na řadu deváťáci. Krásně zazpívali píseň Hvězda zářila a dívky ještě přidaly píseň z pohádky Nesmrtelná teta.  Děvčata z kroužku zazpívala píseň Už z hor a blížil se závěr. 

Tradiční vystoupení učitelů s prskavkami  a poetickou koledou Štědrej večer nastal. Paní ředitelka nám všem  popřála všechno nejlepší a byl tady závěr - píseň Vánoce přicházejí.  Tak všechno nejlepší v novém roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 Věra Güntherová

 

 

27.12.2011 13:07:33

Vánoční těšení

V průběhu tohoto projektu se děti seznámily s vánočními tradicemi a zvyky nejen u nás, ale i v jiných zemích. Touto formou si děti zopakovaly koledy, básně, naučily se anglické koledy a slovíčka týkající se této tématiky. Součástí bylo seznámení se s historií pečení perníčků a následná vlastní výroba perníčků a jejich zdobení.
          

Žáci 4.A a tř. uč. Silvie Běláková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

22.12.2011 14:19:48

Vánoční program

Fotogalerie z vánočního programu naleznete zde.

18.12.2011 20:41:02

Vánoční besídka v prvních třídách

Dne  14. prosince  proběhly vánoční besídky v obou prvních třídách. Žáci si pro své rodiče připravili malé kulturní vystoupení : přednesli básničky s vánoční tématikou, vzpomněli na svátek Mikuláše, zatančili mazurku, zazpívali vánoční koledy, malí hudebníci zahráli na flétny a varhany. Završením besídky bylo vypuštění  40 balónků s dopisem Ježíškovi. Věříme, že dopis dojde včas až k Ježíškovi a všechny děti najdou pod stromečkem ty dárky, o které si ve svých dopisech napsaly.

Štastné a veselé Vánoce všem přejí žaci 1. A, 1. B a  paní učitelky

                                                                               J.Halfarová ,Š. Gargošová 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.   

15.12.2011 07:53:17

Florbalový turnaj AŠSK 2. - 5. třída

      V pátek 9. 12. se v hale naší školy uskutečnil turnaj Asociace školních sportovních klubů ve florbale. Do "naší" skupiny byly z okresu nalosovány základní školy z Kobeřic, Oldřišova a Píště.

      Naši žáci dokázali postupně porazit všechny tři soupeře (6:2, 4:2 a 4:3) a tím si zajistili postup do okresního finále.

      Ve finále žáci bojovali ve skupinách proti dvěma sportovním školám z Opavy Englišova a E. Beneše (prohra 2:3 a 1:2) a ZŠ Vítkov (2:2). Ve skupině náš tým uhrál pouze jeden bod, ale v celkovém pořadí obsadil konečné páté místo v okrese. K tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Sestava:

Petr Latka, Šimon Ševčík, Adam Koch, Tomáš Breuer, Antonín Zmarzlák, Daniel Kučera, Šimon Gargoš, Alžběta Teuerová, Marie Haferová

Jan Dominik, Nicolas Kaspar, Adam Novák, Kateřina Kampíková, Tomáš Kučera, Klára Skibová

Fotky zde.