14.11.2014 08:38:26

Volby do Školské rady

V průběhu pohovorů s rodiči - 20. 11. 2014 - proběhnou volby do Školské rady. Veškeré informace včetně seznamu kandidátů naleznete zde.

02.11.2014 21:33:35

Den zdraví 2014

Dne 31.10. 2014 se žáci nižšího stupně ZŠ zúčastnili Dne zdraví.
Na jednotlivých stanovištích plnili netradiční úkoly. Všichni si na závěr pochutnali na výborných jednohubkách z vlastní kuchyně. Děkujeme sponzorům: AZPEK Bolatice a MK Fruit Šumperk za podporu.

Stanoviště PRVNÍ POMOC - masáž srdce

Stanoviště ZDRAVÁ VÝŽIVA - sestavování jídelníčku a stolování

Stanoviště SMYSLY - vnímání jednotlivými smysly

Stanoviště LIDSKÉ TĚLO - stadia vývoje člověka

Stanoviště HANDICAPOVANÝCH - nástrahy pro slepé a hluché

Stanoviště OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ - třídění odpadů

Stanoviště GASTRONOMIE - příprava zdravých pomazánek

Foto zde.

30.10.2014 12:59:39

INFORMA

Dne 5. 11. 2014 se zúčastní žáci 9. tříd INFORMY v Opavě, kde mají možnost seznámit se s prezentacemi různých středních škol a odborných učilišť, což jim může usnadnit volbu budoucí střední školy.

30.10.2014 12:58:11

Testování 9. ročníků SCIO

Ve dnech 4. - 5. 11. 2014 proběhne na naší škole testování žáků 9. ročníků v testech SCIO. Během dvou dnů si vyzkouší své znalosti a studijní předpoklady z JČ, M, AJ, NJ a OSP (obecné studijní předpoklady).

24.10.2014 20:09:09

Výsledek sbírky "POMOC MISIÍM 2014"

V neděli 19. 10. 2014 proběhla v našem farním kostele misijní sbírka pro sestru Barboru v Paraguay, při níž se vybralo celkem 30 352,- Kč. Z velké části se na této sbírce podíleli i žáci naší základní školy, kteří v kostele prodávali své výrobky vyrobené při výuce křesťanské výchovy, ve školní družině nebo v Klubíčku. Tímto jim děkujeme, že se umí podílet také na pomoci druhým.

Úryvek z dopisu od sestry Barbory (Paraguay):

Moc děkujeme Vám všem a každému zvlášť za finanční dary, které byly díky misijnímu prodeji  darovány  na naše potřeby.

Peníze použijeme na stavbu dvou místností v Centru. Tyto místnosti se budou používat jen pro děti. Jedna místnost bude pro  nejmenší děti, kde budou hračky a děti si tam budou moct hrát, když budou deštivé dny nebo bude velká zima či velké horko. Další místnost bude tzv. tinglado - otevřený prostor s přístřeškem. Časem se dostaví další místnost pro větší děti, která se bude používat jako třída. Celý tento areál bude ve tvaru obdélníku, časem přibude další místnost pro největší děti.

Děti, které sem docházejí  jsou různého věku, protože větší děti musí hlídat své malé sourozence. Proto je naším cílem pracovat s dětmi v menších skupinkách. Máme dobrou zkušenost, že když se s dětmi pracuje a věnujeme se jim, tak přicházejí skoro denně a pak se to odráží na jejich způsobu chování a máme naději, že něco dobrého v nich zůstane..............