25.06.2014 13:54:46

Charita ve školní družině

I v letošním školním roce se školní družina zapojila do charitativní akce na pomoc chudobným dětem v Paraguayi. V zájmových činnostech děti vyráběly jednoduché dárky z papíru, přáníčka, záložky do knížek, papírové tašky apod.. Tyto předměty se pak prodávaly ve skanzenu v charitativním obchůdku.

Výtěžek této akce jsme zaslali do Paraguayie, kde poslouží chudobným dětem k zakoupení školních a výtvarných pomůcek. Všem dětem patří velký dík.

22.06.2014 12:14:35

Červen ve školní družině

Závěr školního roku patřil již 2.ročníku celodružinové soutěže ,,SYMPAŤÁK/SYMPAŤAČKA ŠD".

Nejdříve přehlídka talentů proběhla v jednotlivých odděleních a koncem června jsme se všichni sešli v tělocvičně ZŠ, kde pod dohledem poroty byl vyhlášen vítěz této akce.

Děti předváděly svůj um v různých disciplínách - recitace, taneční vystoupení, zpěv, kouzelnické triky apod..

Dětské publikum si v tajném hlasování zvolilo nejvíce sympatického soutěžícího, kterým se stala Natálka Španková z 2.A. Ta předvedla svůj moderní tanec. Absolutním vítězem se pak stalo duo Klárka Komárková(5.B) a Hanka Mrovcová(4.B), které si získaly porotu svým zpěvem.

Všechny děti byly za svůj výkon odměněny drobnými dárky. Věříme, že se takto setkáme i v dalším roce.

06.06.2014 11:20:51

Jaro ve školní družině

Během jarních měsíců jsme si ve školní družině připomněli nejenom tradice a svátky, ale každá třída měla také svůj specifický program.

Nejmladší děti se např. seznámily s tím, jak se zpracovává keramická hlína a jaké jednoduché ozdoby se dají vyrobit s pomocí cukrářských vykrajovátek.

V druhém oddělení školní družiny proběhl jarní turnaj ve společenských hrách. Děti si vyzkoušely jak tradiční hry - domino, pexeso, dáma, mlýn, tak i ty novější - ubongo, yenga věž, twister a podobně. Zajímavostí byla i kuličkovaná, kterou si děti zahrály bez tradičního důlku, který byl nahrazen papírovými brankami.

Třetí oddělení si společně nabarvilo batikovanou technikou trička a neménně atraktivní činností byla práce s mikroskopem, jehož prostřednictvím děti pozorovaly louku pod lupou - křídlo a sosák motýla, křídlo včely a podobně.

Nejstarší děti si zvolily sportovní disciplínu - turnaj dvojic v badmintonu, který se uskutečnil v hale ZŠ. Odměnou byly vlastnoručně vyrobené diplomy. Do budoucna není vyloučeno, že se pokusí zařadit také čtyřhru.

Cílem těchto aktivit bylo vytvořit radostnou atmosféru, podpořit kamaradské vztahy a naučit se něco nového.

Fotky zde.

24.04.2014 18:48:10

Hry bez hranic

V dubnu se školní družina zúčastnila již 20.ročníku mezidružinové okrskové soutěže ,,HRY BEZ HRANIC", která se konala v tělocvičně ZŠ Kravaře.

Naše jedenáctičlenné smíšené družstvo se vydalo na tento výlet v hustém dešti, ale ani ten nás neodradil a všichni jsme byli rozhodnuti předvést svůj nejlepší výkon.

Čekalo nás 6 sportovních disciplín, které byly zaměřeny nejen na výkon, ale vyžadovaly také trpělivost, přesnost, pečlivost a vytrvalost.

V konkurenci 9 družstev jsme se umístili na pěkném 4.místě. Sladkou odměnu a diplom dostaly všechny děti a my se těšíme za rok opět nashledanou.

13.03.2014 11:36:32

Rozloučení se zimou

V březnu proběhlo ve školní družině druhého oddělení společné setkání rodičů a dětí s názvem "Rozloučení se zimou, která vlastně letos vůbec nebyla".

Všechny děti si připravily humorné básničky Miloše Kratochvíla z knihy "Pes nám spadla". Jak už sám název napovídá, jednalo se o humorné verše, které jsme ještě umocnili krásnými obrázky. Ty si děti nakreslily samy. Zazněly také veselé písničky a to nejen o zimě. Na závěr celého programu předvedly děti dramatizaci veršované pohádky "O berušce a broučkovi". Společně s rodiči jsme si na závěr vyrobili jednoduchý obrázek.

Ostatní oddělení se tomuto tématu věnovala individuálně - formou her, písní, básní, rozhovorů, výchovných besed, zábavných křížovek a kvízů.

A nakonec nezbývá než dodat: "Těšíme se všichni na jaro!"

Na fotografie se podívejte zde.