28.11.2011 09:44:43

Rozloučení s podzimem

Dne 22. listopadu 2011 si děti z nejmladšího oddělení ŠD připravily podzimní besídku pro rodiče s názvem "Rozloučení s podzimem".

V krátkém programu předvedly, jak tráví svůj volný čas a co všechno se už naučily. Zazněly písně a básně o podzimu, které děti doprovázely pohybem a hrou na dětské hudební nástroje. Na závěr jsme rodičům předali podzimní přáníčka, která byla ozdobena jednoduchou výtvarnou technikou.

Další část tohoto zábavného odpoledne proběhla ve výtvarné dílně, ve které jsme společně vyráběli jednoduchý papírový dárek. Ve školní kuchyni byla možnost posedět, odpočinout si a povykládat si u kávy. Věříme, že spokojeni byli všichni a těšíme se na další společné setkání.

Fotky z této besídky naleznete zde.

01.11.2011 11:32:21

Vítání prvňáčků

V posledním říjnovém týdnu se uskutečnila ve školní družině akce "vítání prvňáčků", kterou připravily pod vedením paní učitelky Marty Antošové děti z nejstaršího oddělení. Kluci a holky přednesli básničky, zazpívali písně a dětem předali malý podzimní dárek - zapichovátko pohádkového havrana. Na oplátku nejmladší děti předvedly, co všechno už zvládly a naučily se od začátku školního roku. Na závěr jsme si zazpívali všichni společně. Těšíme se na další mezidružinové setkání.

Fotky z této akce naleznete zde.

05.10.2011 09:32:08

Informace k provozu školní družiny

• Děti nastupují do školní družiny (dále jen ŠD) v úterý 6. září 2011 s vyplněnou přihláškou. Informace o dětech jsou důvěrné a tvoří součást třídní dokumentace. Důležitou součástí přihlášky je oznámení, jak dlouho bude dítě ve ŠD a kdo jej vyzvedne. Veškeré změny v průběhu školního roku můžete nahlásit osobně, písemně nebo telefonicky (číslo 553655252).

• Provoz ŠD začíná od 1140 a končí v 1600 hod. Oblečení a boty mají děti uloženy v třídních šatnách.

• Platba za provoz ŠD probíhá dvakrát ročně (září, únor). Celková částka za školní rok činí 500 Kč.

• ŠD má svůj režim a plán jednotlivých činností, které si můžete kdykoliv vypůjčit k nahlédnutí. Několikrát v roce pořádáme společné akce, o kterých Vás budeme předem informovat písemnou pozvánkou. Fotky z akcí ŠD umisťujeme na internetové stránky školy dvakrát ročně.

• Pokud bude Vaše dítě ve ŠD déle, je vhodné abyste jej vybavili lehkou odpolední svačinkou nebo ovocem, pitný režim je zajištěn po celou dobu.

• Je-li Vaše dítě nemocné, stačí nahlásit jeho absenci pouze třídní učitelce, tato omluvenka platí zároveň pro ŠD. Bude-li Vaše dítě ve škole a z jakýchkoli důvodů nepůjde do ŠD, je nutné sdělit tuto skutečnost písemně.

• Veškerá činnost ŠD navazuje na celkové plánování školy a vychází mj. z potřeb dětí:

• Potřeba bezpečí, pocit jistoty

• Potřeba lásky a citové odezvy

• Potřeba seberealizace, potřeba pochvaly a uznání

• Potřeba získávat nové zkušenosti

• Potřeba poznání

• Přejeme Vašim dětem, aby byly radostné a šťastné a těšíme se na spolupráci s Vámi

Vaše dítě bude v letošním školním roce 2011/2012

v 1. oddělení ŠD (spojovací chodba), provoz 1140 – 1600.

Vychovatelka Marcela Halfarová

ve 2. oddělení ŠD (třída 1.B), provoz 1140-1430 (poté jsou oddělení spojena v 1. oddělení).

Vychovatelka Petra Ballarinová

ve 3 . oddělení ŠD (počítačová učebna nižšího stupně), provoz 1140-1430 (poté jsou oddělení spojena v 1. oddělení).

Vychovatelka Marta Antošová

15.09.2011 18:48:33

Školní družina zahájila letošní školní rok dne 5. 9. 2011

Školní družina má tři oddělení. První oddělení je určeno pro žáky prvních tříd, druhé pro žáky druhých tříd a třetí oddělení pro žáky třetích až pátých tříd. Kapacita školní družiny je 75 dětí  (je předpokládáno 25 dětí v každém oddělení).