05.12.2014 23:18:39

Podzimní hrátky s vlnou

V podzimních měsících jsme se s dětmi ve školní družině zaměřili kromě již tradičních činností a námětů také na rozvoj jemné motoriky a to konkrétně při práci s bavlnkou a vlnou.

Děti si ve všech odděleních školní družiny vyzkoušely různé formy práce a aktivity při zpracování tohoto tradičního materiálu. Například nejmladší děti se naučily zhotovit si vlněnou bambulku, kterou jsme využili jak k pohybovým činnostem, tak také ke zdobení různých předmětů a věcí. Nejstarší děti se pokusily naučit se plést základní vzorky s použitím jehlic. Ještě více ale zaujala možnost plést pomocí vlastních prstů. Tak vznikly jednoduché barevné ozdoby kolem krku nebo do vlasů. Použití vlny nám také posloužilo při seznámení s novou výtvarnou technikou - s nitkováním, při kterém vznikají zajímavé abstraktní obrazce. Vlnou si děti také ozdobily například papírové kužely, které tak připomínaly svým vzhledem krásné podzimní stromy.

Všechny tyto činnosti obohatily náš volný čas nejenom tím, že nás něčemu novému naučily, ale přineslo nám to i zjištění, že k dobré zábavě někdy postačí zbytky provázků a pak už stačí jen odhodlání udělat si něco jen tak pro radost.

Fotografie z tvoření k nahlédnutí zde.

12.11.2014 20:00:33

Vítáme prvňáčky

Na začátku října proběhla ve školní družině společná akce "Vítáme prvňáčky".

Nejstarší děti si připravily pásmo písní a básní, střední oddělení zahrálo dětem hudební pohádku "O Červené Karkulce". Všechny děti dostaly malý dárek - barevný náramek zhotovený gumičkovanou technikou.

Cílem této akce bylo vzájemné představení a seznámení, které dětem umožní navázat nové kamarádské vztahy.

Fotky k nahlédnutí zde.

12.11.2014 14:06:31

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Ve školním roce 2014/2015 bylo zapsáno do ŠD 100 dětí, které byly rozděleny do čtyř oddělení.

1. oddělení(spojovací chodba školy) - vychovatelka Marcela Halfarová, prac. doba 11:40 - 15:00. Celoroční projekt ,,ZAČÍT SPOLU".

2. oddělení(třída 1.A) - vychovatelka Petra Ballarinová, prac. doba 11:40 - 15:40, od 15:00 oddělení spojeno v 1.odd. Celoroční projekt ,,VYPLOUVÁME".

3. oddělení(počítačová učebna n.stupně) - vychovatelka Bc. Zuzana Klöslová, prac. doba 11:40 - 14:40, od 14:40 oddělení spojeno v 1.odd. Celoroční projekt ,,KLUCI A HOLKY Z JEDNÉ ŠD".

4. oddělení(učebna pěstitelství) - vychovatelka Marta Antošová, prac. doba 6:45 - 7:45 ranní provoz v 1.odd, 12:35 - 14:35 odpolední provoz, od 14:35 oddělení spojeno v 1.odd. Celoroční projekt ,,KLUCI A HOLKY Z JEDNÉ ŠD".

Fotky k nahlédnutí zde.

30.10.2014 10:51:44

Týden pro misie

V říjnu proběhla ve školní družině akce "Týden pro misie", do které jsme se zapojili již poněkolikáté.

Děti ve všech odděleních společně se svými vychovatelkami vyráběly jednoduché dárky - podzimní svícny, barevná přáníčka, dárkové tašky nebo obaly na květináče, které pak byly určeny k prodeji.

V rámci tohoto projektu jsme také shlédli dokument ostravské televize "Zázrak v pralese", který nám přiblížil život chudobných dětí v Paraguayi, kam jsme poslali výtěžek z této akce. Ten by měl posloužitk k zaplacení školného nebo k nákupu školních a výtvarných pomůcek.

Všem, kteří se zúčastnili, patří poděkování.

05.10.2014 11:16:42

Olympiáda ŠD v Chuchelné

První společnou akcí ŠD byla podzimní olympiáda. Naše 10-členné smíšené družstvo se vydalo za krásného počasí s vychovatelkou Zuzanou Klöslovou na vlakové nádraží, odkud jsme cestovali do Chuchelné na školní hřiště.

Soutěžili jsme v klasických sportovních disciplínách jako je běh na 50m, hod granátem, plížení, skok do dálky a na závěr jsme si vyzkoušeli štafetu.

Radost nám udělala i vlastnoručně vyrobená vlajka. Celé odpoledne jsme si moc užili.