25.02.2014 07:58:43

Zimní olympiáda ŠD

V měsíci únoru se uskutečnil již třetí ročník zimní olympiády ŠD v netradičních sportovních disciplínách. Opět byla zapálena olympijská pochodeň a byl složen olympijský slib.

Jednotlivé soutěže připomínaly zimní sporty, a tak si děti mohly např. vyzkoušet ,,skoky z můstku, jízdu na bobech, krasobruslení, hokej nebo biatlon". Na tuto událost si děti vyrobily speciální čelenky i jiné módní doplňky a transparenty. Všichni dostali sladkou odměnu a medaile.

To, že se za rok zase sejdeme, nám připomenula putovní medaile, která bude do příštích her pečlivě uschována.

Tak zase za rok, olympiádo, nashledanou!

Fotografie zde.

09.01.2014 12:12:33

Prosinec ve školní družině

Návštěva Mikuláše a vánoční odpoledne patří mezi tradiční akce školní družiny, které nesměly chybět ani v letošním školním roce.

Mikuláš nás letos překvapil papírovou krabičkou na sladkosti, kterou si děti musely samy vystřihnout a nazdobit.

Vánoční odpoledne nám zase připomenulo, že Vánoce nejsou jenom časem, kdy dárky dostáváme, ale kdy i my můžeme druhé obdarovávat. Děti mimo jiné poslouchaly a zpívaly vánoční písně a koledy, četli jsme si vánoční básně a příběhy a také jsme si připomněli známé zvyky, tradice a obyčeje z dávných dob.

Se starým rokem jsme se rozloučili v pátek 20. prosince a do nového roku jsme si popřáli zdraví, štěstí a vzájemnou pohodu a toleranci.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

27.11.2013 13:58:55

Čáry, máry, fuk...

Ve středu 20. listopadu proběhla ve všech odděleních školní družiny podzimní slavnost ,,ČÁRY, MÁRY, FUK", která byla definitivní tečkou za tímto ročním obdobím.

Zabývali jsme se mj. tématy a činnostmi, charakteristické pro tento čas. Děti si vyzkoušely např. práci s enkaustickou žehličkou, tvořily z barevných balíčků Fima, zapouštěly barvy, lisovaly listy apod. Věnovali jsme se také péči o své tělo, a to souvisí i se zdravým jídelníčkem.

Zábavou pro některé děti bylo ,,čarování" s kouzelnou hůlkou, které bylo spojeno s pokusem o veselé rýmování. A tímto jsme celou slavnost ukončili.

Fotky zde.

Čáry, máry, fuk

každá holka, kluk

touží si podržet na chvíli

tajemnou hůlku s družiny.

,,Rozsviť své zelené motýlky,

vyplň nám přání malinký,

ať se tvé kouzlo splní hned

a přetrvá aspoň na sto let!"

(Natálie Špánková, 2.A)

13.10.2013 11:02:09

Uvítání

Již tradiční akcí školní družiny je vítání prvňáčků, které se letos uskutečnilo na sklonku měsíce září.

Nejstarší oddělení si připravilo krátký zábavný program, ve kterém nechyběly písničky, humorné scénky, hra na hudební nástroje apod. Děti si celou akci organizovaly a moderovaly samy.

Na závěr předaly našim ,,nováčkům" malý dárek s přáním, aby se školní družina stala pro ně místem radostného setkávání a poznávání.

09.07.2013 10:59:02

Závěr školního roku

Poslední měsíc školního roku se nesl v duchu zábavy. Nejmladší děti se seznámily s technikou batikování a nabarvily si krásná originální trička. Ostatní se zúčastnili 1.ročníku celodružinové akce ,,SYMPAŤÁK/SYMPAŤAČKA ŠD". Mohli jsme tak shlédnout několik různých žánrových vystoupení jako je například tanec, zpěv, ukázka karate apodobně. Děti si soutěž samy moderovaly a hlasováním všech zúčastněných pak zvolily vítěze, kterým srdečně blahopřejeme.

Nejstarší děti zpestřily tuto zábavnou soutěž ukázkou z modelovací hmoty. Svůj projekt nazvaly ,,DOMY A ZAHRADY NAŠÍ OBCE".

Přejeme všem dětem i rodičům krásně prožité prázdniny a v září zase nashledanou.

Fotky zde.