29.08.2019 12:17:48

Odhlašování stravy v době nemoci

Připomínáme všem rodičům, zákonným zástupcům žáka, že mají povinnost, pokud jejich dítě onemocní nebo má z jiného důvodu vícedenní absenci ve škole, odhlásit jim objednané obědy, a to na celou dobu trvání nepřítomnosti. Pouze první den nepřítomnosti žáka je možné oběd odebrat za dotovanou cenu.

Školní obědy jsou dotované státem (režijní výdaje, mzdové náklady…), a proto žák, které je nepřítomen ve škole, má nárok na zvýhodněnou cenu stravování pouze první den neplánované nemoci (lze si jej v jídelně vyzvednout a odnést v jídlonosiči).

Na dny následující , tj. od druhého dne nemoci, se dle platných předpisů (Vyhláška MŠMT č. 107/2005 o školním stravování, §4 odst.9 a §2 odst.7) již zvýhodnění nevztahuje. Tato informace, zákonná podmínka, je uvedena na přihlášce ke stravování, kterou každý zákonný zástupce žáka na začátku šk. roku podepsal.

Pokud Vaše dítě onemocní a Vy objednané obědy nezrušíte, jsme Vám, rodičům, nuceni objednané a neodhlášené obědy od druhého dne nemoci žáka i když fakticky nebyly odebrány, ale byly uvařeny, fakturovat plnou cenu oběda, tj.+31-Kč k ceně stravného.

Při kontrole školy ze strany stát. orgánů  by v opačném případě bylo konstatováno porušování legislativy školou včetně sankcí, pokut apod. Při kontrolách prováděných školou jsme v tomto smyslu zjistili pochybení, byly zaslány dopisy a vyžadovány příslušné částky. Abychom tomuto předešli, opět připomínáme rodičům povinnost odhlásit obědy při nemoci či jiné nepřítomnosti žáka ve škole.

Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny

03.04.2019 10:59:12

Dietní stravování.

Naše školní jídelna je s platnosti od 1.1.2016 poskytovatelem dietního stravování dle novelizace vyhl. o školním stravování č. 17/2015. Dietní stravování poskytujeme pro strávníky, jejichž zdravotní stav podle potvrzení registrujícího lékaře vyžaduje omezení stravy.

Garanci dietního stravování zajišťuje nutriční terapeutka.

Jídelníček pro bezlepkovou stravu bude přiložen pod jídelníčkem pro děti na našich internetových stránkách.

Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny

26.06.2018 07:03:18

Změna způsobu platby stravného

Vážení rodiče,

banka ruší u našeho účtu platby formou inkasa. Důvodem jsou zejména požadavky na zvyšování bezpečnosti platebních transakcí. Proto dochází také ke změně platby stravného.Strávnici, kteří mají účet u ČS a měli zřízený souhlas s inkasem, musí přejít na platby trvalým příkazem. Na základě novelizace vyhlášky ke stravování je nutné uhradit stravné již měsíc před zahájením docházky.

Platby je tedy možno provádět pouze trvalým příkazem, doporučujeme následující postup

1/ číslo účtu: 35-1847209349/0800 částka u MŠ  700 Kč       u ZŠ 600 Kč

2/ uvést VS ( obdrží na přihlášce ) a do zprávy pro příjemce uvést také jméno a příjmení dítěte

3/ trvalý příkaz doporučujeme nastavit na 10. srpna, vyúčtování a vrácení přeplatků probíhá 2x ročně ( únor a srpen )

Děkujeme za pochopení, případné dotazy směřujte vedoucí školní jídelny paní Zdeňce Ballarinové

tel : 777 736 625

29.08.2017 12:42:42

Výběr ze dvou jídel pro žáky ZŠ

Školní jídelna se během letních prázdnin připravovala na nabídku dvou jídel, které si děti budou moci vybrat od 8. 9. 2017. Tato změna se týká dětí ze základní školy a strávníků, kteří oběd odebírají a konzumují ve školní jídelně. Pro děti z mateřské školy se výběr všeobecně nedoporučuje. Také pro obědy, které se vydávají do nosičů, nebude prozatím výběr od září možný. Důvodem je komplikovaná evidence vydaných jídel a prostorové možnosti školní kuchyně.

S touto změnou souvisí i jiný systém přihlašování a odhlašování obědů a samozřejmě také označení požadovaného druhu jídla. Vše bude probíhat elektronickou formou pomocí webové aplikace, která bude k dispozici na stránkách školy. Samozřejmě bude fungovat na většině zařízení připojených k internetu (telefon, tablet, notebook, PC...). Zejména z počátku bude při výběru jídel nutná spolupráce rodičů a dětí. Pokud někdo zapomene výběr provést, automaticky bude mít přihlášen výběr č. 1. Pokud některá z rodin nebude mít přístup k internetu, může si žák obědy navolit ve škole v počítačové učebně, z pravidla na jeden až dva týdny dopředu.

Jak tedy bude systém fungovat?

Každý žák základní školy obdrží začátkem školního roku elektronickou klíčenku, kterou bude muset mít v jídelně u sebe. Klíčenka je zdarma, platí se pouze v případě ztráty (120 Kč). Předem si z domova s rodiči objedná jídla na týden až dva dopředu - standardně si vyberete variantu 1, 2, nebo variantu odhlásit. Výběr lze libovolně měnit, nejpozději však den předem do 12:00. Když přijdou děti na oběd u výdejního okénka, použijí klíčenku, která zobrazí druh objednaného jídla. Jídlo se bude připravovat, pouze pokud si jej objedná minimálně 30 strávníků.

Platba a odhlášky.

Nový systém výdeje také striktně vyžaduje elektronickou úhradu obědů. Řešením je buď zavedení inkasa (pouze u ČS), nebo trvalého příkazu. Každý žák bude mít své číslo, toto číslo bude sloužit jako variabilní symbol (VS), který je bezpodmínečně nutné v trvalém příkazu zadat. Toto číslo žákovi zůstává po celou dobu školní docházky stejně jako čip.

Odhlášky je nutné provádět také pomocí aplikace. Upozorňujeme, že oběd se nesmí odebírat v případě nemoci žáka, pokud by se tak stalo, musí být zaúčtovaná plná cena oběda (55 Kč). Toto nařízení je často předmětem inspekční činnosti, proto ho musíme dodržovat.

10.12.2014 21:54:40

alergeny

S účinností od 13. prosince 2014 je školní jídelna povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou. Z tohoto důvodu bude jídelníček doplněn o čísla alergenů, která specifikovala EU. Jedná se o 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu označení. Seznam alergenů zde.

Ballarinová Zdenka, vedoucí jídelny