08.06.2022 13:55:41

Návštěva knihovny

V květnu se děti prvního a druhého oddělení družiny zúčastnily návštěvy do místní knihovny.

Děti se dozvěděly užitečné informace jak postupovat při návštěvě knihovny, kam správně vrátit prohlédnutou knihu a navíc se seznámily s opicí Skořicí, která jim prostřednictvím příběhu poradila, jak se chovat v různých situacích. Poté si děti vyzkoušely jak správně prostřít stůl nebo soutěž v hledání a sbírání mrkviček. V závěru návštěvy si měly děti možnost vyzkoušet deskové hry, které naše knihovna nabízí, a mohly si vybrat knihu k vypůjčení.

Mockrát děkujeme Janě Štěpáníkové za čas strávený s námi, trpělivost a krásný program. :-)

04.05.2022 06:54:38

Velikonoční dílnička

Velikonoce jsou svátky jara, které oslavují probouzení přírody. S dětmi v ŠD jsme se snažili tento svátek prozkoumat. Zjistit v podobě různých her, křížovek, přesmyček a pracovních listů význam, zvyky, symboly a tradice Velikonoc. Během tematických dnů jsme využili různorodé výtvarné techniky. Děti pracovaly například s korkem, klovatinou a bublifukem. Největší radostí, v naší malé dílničce, bylo modelování z marcipánu. Každý si udělal „malovanou“ kraslici dle své fantazie. Někdo mačkal, válel, mazal … Marcipán pak obohatil jídelníček dětí.

Za 3. oddělení, Petra Hendrychová

17.03.2022 11:28:36

Malujeme obrázky

V lednu a únoru probíhala v místní knihovně v Bolaticích akce s názvem „Malujeme obrázky“.

Děti měly za úkol namalovat svého oblíbeného literárního hrdinu. A protože si i v družině čteme z různých knih, ať už o hrdinech, které známe z večerníčků nebo jiné příběhy, nejen pohádkové, se staršími dětmi, neváhali jsme, protože tahle výzva je přesně pro nás!

A tak se z různých družinových oddělení zapojil každý, kdo měl chuť svou oblíbenou knižní postavu namalovat a knihovna tak i díky nám ožila pohádkovými postavami.

17.03.2022 09:47:45

Únorové zimní olympijské hry

Zimní olympijské hry probíhají jednou za 4 roky, ale ve školní družině se snažíme „naše“ netradiční ZOH uskutečnit každý rok a zpříjemnit tak dětem společně strávený čas. Ale jak uskutečnit olympiádu, když to různá protiepidemická nařízení zakazují?

Touto otázkou jsme se neustále zabývali… Nakonec vzešla myšlenka, uspořádat olympiádu ještě více netradičně, a to ve třídě ŠD.

Děti u olympijského ohně a vlajky s olympijskými kruhy vyslovily slib a mohlo se začít.

Soutěžilo se například v rychlobruslení, krasobruslení, hokeji, běhu na lyžích. K tomu všemu nám postačily jen různé formáty papíru, figurky ze hry Člověče nezlob se, provázek, pantofle, brčka a knoflíky. Zažili jsme spoustu zábavy a legrace.  Na stupních vítězů pak cinkaly cenné kovy, i když vlastně vyhráli všichni.

Protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-).

Za 3. oddělení, Petra Hendrychová

10.01.2022 15:01:30

Vánoční čas ve školní družině

Předvánoční čas se ve všech odděleních školních družin nesl v duchu příprav a očekávání.

Paní vychovatelky si s dětmi povídaly o tradicích v našich rodinách a děti se mohly nechat překvapit, zda v rozkrojeném jablíčku najdou hvězdu a bude nám předpovězeno zdraví. Důležitým tématem pro nás byla také rodina, přátelé, příběh o narození Ježíše nebo jak můžeme obdarovávat své blízké. Kromě toho probíhaly vánoční dílny, ze kterých si děti mohly domů odnést svícny na vánoční stůl, přání, ozdoby na stromeček či drobné dárečky pro své blízké.

Celou dobu však děti netrpělivě čekaly na družinový Štědrý den. Ve všech odděleních se hrály a zpívaly koledy, děti mezi sebou sdílely svá očekávání a přání, ochutnávalo se cukroví a všichni jsme si užívali, že můžeme být pohromadě. Nakonec jsme se přece jen dočkali a Ježíšek v každém oddělní zanechal nadílku. Jako poděkování jsme ještě zazpívali pár koled a pak už jsme se radovali z nových her a hraček  :-)