01.12.2012 13:41:14

Loučení s podzimem

Celý podzim se ve školní družině nesl v duchu barev.

Ve všech třídách se děti seznamovaly s nejrůznějšímí výtvarnými technikami - například s barevnými písky, zapouštěním barev do vlhkého podkladu, batikováním papíru nebo rozpouštěním vosku pomocí enkaustické žehličky.

Děti prvního oddělení ukončily podzimní radovánky tématem o zdravé výživě. Ve druhém oddělení se "setkaly" s podzimní královnou a králem a v nejstarších odděleních si zahrály na básníky a scénáristy. Vytvořily tak krásné básně o podzimu a originální příběhy - například "O ztracené slzičce" nebo "Vyprávění o čtyřech hvězdičkách".

Velkou zábavou pro všechny bylo cvičení s barevným padákem v hale. Teď už se všichni těšíme na zimní svátky.

06.11.2012 17:55:02

Družinové prostřeno

Ve čtvrtém oddělení školní družiny proběhla soutěž, tak trochu po vzoru televizního pořadu Prostřeno. Děti vařily těstoviny, rizoto, pizzu, špízy, šneky. Vytvářely ovocné poháry, jednohubky a mnoho dalších pochutin. Tato akce vyvolala mezi dětmi velký zájem a v konečném bodování zvítězily všechny děti.

24.10.2012 08:32:57

Charitativní pomoc

V minulých říjnových dnech se všechny děti školní družiny zapojily do charitativní akce na pomoc chudým dětem v Paraguayi.

Mladší děti vyráběly papírové dárky - sovičky a podzimní svícny. Starší děti zhotovily dekorace z podzimních přírodnin a barevná přáníčka s různými motivy.

Výtěžek z této akce bude odeslán do jihoamerického města Aregua a podpoří život dětí na misiích, nacházejících se v největší nouzi.

Jak jsme pracovali - fotky zde.

11.10.2012 07:32:54

Vítání prvňáčků

V úterý 2. října si nejstarší oddělení školní družiny připravilo krátký program, kterým děti přivítaly "prvňáčky" naší skoly.

Děti si připravily taneční improvizaci, hru na africký buben, zazněly písně a básně a na závěr předaly svým kamarádům malý dárek.

01.10.2012 19:29:21

Olympiáda v Chuchelné

První akcí ve školním roce 2012/2013 byla sportovní olympiáda dětí v Chuchelné.

Dne 26.9.2012 se naše družina zúčastnila olympijských her v Chuchelné. Pro všechny děti byly připraveny zajímavé sportovní disciplíny - například skok do dálky, běh, hod míčkem nebo štafeta.

I když jsme nevyhráli, prožili jsme hezké odpoledne plné sportu. Těšíme se na další rok!