04.05.2015 13:49:05

Sběr starého papíru

Ve dnech 28. a 29. dubna proběhlo na naší škole 2. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru.
Ve 2. kole soutěže žáci nasbírali 28 780 kg papíru.
Celkem žáci MŠ a ZŠ nasbírali v 1. a 2. kole soutěže 44 745 kg starého papíru.

Výsledky soutěže celkem:

1. - 5. ročník
1.  místo  -   5. A
2.  místo  -   5. B
3.  místo  -   2. B

6. - 9. ročník
1.  místo  -   6. A
2.  místo  -   6. B
3.  místo  -   8. A

Všichni sběrači budou za velkou snahu odměněni a vítězné třídy budou mít navíc den ředitelského volna na společnou třídní akci. Zbytek výtěžku bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné výchovy, tělesné výchovy.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

30.04.2015 08:31:20

Přírodovědné soutěže

Každým rokem na jaře se žáci naší školy účastní mnoha přírodovědných soutěží. I tento rok tomu nebylo jinak.

V březnu ZOO Ostrava vyhlásila soutěž s názvem Velká cena ZOO, na které  2  družstva žáků 8. tříd (M. Zajíček, J. Dominik, N.  Kaspar, N. Pagáčová, K. Frassková - třída 8.B a  M. Ceplý, O.Duda, M. Krettek, M. Sniehotta, T. Felkel - třída  8.A ) obsadila 33. a 84. místo z celkového počtu 170 družstev moravskoslezského kraje.

V zahrádkářské soutěži se na výborném 4. místě umístil Marek Zajíček ( 8.B ). Žáci Vojta Jaroš ( 7.A ) a Elizabeth Grace Švančarová ( 7.A) se stali úspěšnými řešiteli této soutěže.

V okresním kole biologické olympiády děti získaly tato ocenění.

Marek Zajíček  ( 8.B ) - 2. místo - kategorie C. Postup do krajského kola biologické olympiády.

Tereza Moravcová (8.B ) - 15. místo - kategorie C

Josef Šimeček  ( 7. A ) - 18. místo - kategorie D

Šimon Plaskura ( 7.A ) - 24. místo - kategorie D

Všem dětem blahopřejeme a děkujeme za velice pěknou prezentaci naší školy.

Mgr. Kamila Dominiková

28.04.2015 23:24:34

Sběr starého papíru

Ve dnech 28.4. - 29. 4. 2015 se uskuteční sběr starého papíru v areálu ZŠ. Papír bude možno navážet do kontejnerů po oba dny od 13:oo hod - 18:oo hod.

RECYKLOHRANÍ

Naše škola je i v letošním školním roce zapojena do recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů a zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií.

Žáci mohou do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (např. starý mobil, kalkulačku, elektrohračku, počítačové vybavení, drobné kuchyňské elektrospotřebiče a baterie).
Podle množství odevzdaného elektroodpadu získá škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry.

Více informací na www.recyklohraní.cz

22.04.2015 08:01:33

Den Země 2015

Dne 22. 4. 2015 se budou žáci během výuky podílet na úklidu okolí obce Bolatice. Ukončení akce Den Země proběhne na hřišti FK Bolatice v 16:00 hodin. Účastníci akce mají možnost využít připravených atrakcí a občerstvení.

Za bezpečnost žáků na hřišti zodpovídají rodiče.

16.04.2015 15:54:17

Turnaj ve ŠD

Na začátku dubna proběhl ve školní družině turnaj v zábavné společenské hře ,,Dobble".

Nejdříve děti hrály v třídních kolech a do závěrečného finále postoupilo nakonec 6 hráčů.

A co je to Dobble? To je více než 50 symbolů na 55 kartách. Na jedné je vždy 8 různých symbolů a každé dvě spolu mají společný pouze jeden a vy ho musíte najít.

Tato hra rozvíjí postřeh, soustředěnost, pohotovost, ale jedinou nejdůležitější věcí je bavit se.

Celkovým vítězem se stala Nikol Jařábová - 3.A, druhá Alžběta Beková - 1.A, třetí Aneta Kocurová - 1.B.

Ale blahopřejeme všem, kteří se do této soutěže zapojili :-).

Foto zde.