10.06.2014 20:32:26

Třetí třídy na pochodu

Dne 6. června se žáci třetích tříd zúčastnili turistické vycházky do Dolního Benešova. Tam jsme navštívili Výstavu panenek a pohádkových postaviček, která je umístěna v prostorách městského úřadu. Všechny vystavené panenky byly pěkné a oči na nich mohla nechat hlavně děvčata.

Během pěší vycházky, která vedla polní cestou mezi Bolaticemi a Dolním Benešovem (žáci byli rozděleni do sedmi skupin), plnili žáci úkoly z matematiky, prvouky a českého jazyka. Myslím si, že všichni žáci jednotlivých skupin plnili úkoly svědomitě, aby dosáhli co nejvyššího umístění.

Počasí nám přálo, všichni jsme došli zpět do cíle, i když něteří méně zdatní turisté si při chůzi sáhli až na dno svých sil.

Mgr. Jana Halfarová, Bc. Šárka Gargošová

Fotografie z pochodu zde.

09.06.2014 20:55:31

Výlet druhých tříd - Štramberk 2014

4.6.2014 byli žáci 2. tříd na školním výletě ve Štramberku. Vydali se po stopách pračlověka Bertíka. Navštívili pekárnu, kde se pečou štramberské uši, malou minizoo, tam si někteří sáhli na hady, pavouky, a další zvířata. U jeskyně Šipka se ukázal pračlověk.  Vyšlo nám počasí, výlet byl skvělý.

Fotky z výletu jsou zde

06.06.2014 11:20:51

Jaro ve školní družině

Během jarních měsíců jsme si ve školní družině připomněli nejenom tradice a svátky, ale každá třída měla také svůj specifický program.

Nejmladší děti se např. seznámily s tím, jak se zpracovává keramická hlína a jaké jednoduché ozdoby se dají vyrobit s pomocí cukrářských vykrajovátek.

V druhém oddělení školní družiny proběhl jarní turnaj ve společenských hrách. Děti si vyzkoušely jak tradiční hry - domino, pexeso, dáma, mlýn, tak i ty novější - ubongo, yenga věž, twister a podobně. Zajímavostí byla i kuličkovaná, kterou si děti zahrály bez tradičního důlku, který byl nahrazen papírovými brankami.

Třetí oddělení si společně nabarvilo batikovanou technikou trička a neménně atraktivní činností byla práce s mikroskopem, jehož prostřednictvím děti pozorovaly louku pod lupou - křídlo a sosák motýla, křídlo včely a podobně.

Nejstarší děti si zvolily sportovní disciplínu - turnaj dvojic v badmintonu, který se uskutečnil v hale ZŠ. Odměnou byly vlastnoručně vyrobené diplomy. Do budoucna není vyloučeno, že se pokusí zařadit také čtyřhru.

Cílem těchto aktivit bylo vytvořit radostnou atmosféru, podpořit kamaradské vztahy a naučit se něco nového.

Fotky zde.

03.06.2014 18:44:47

Den dětí na nižším stupni - 2014

V pátek 30. května proběhly na nižším stupni oslavy Mezinárodního dne dětí.

Děti soutěžily ve smíšených družstvech v různých disciplínách. Žáci mezi sebou porovnávali své vědomosti, fyzické dovednosti, ale také zručnost.

Fotografie z akce zde.

02.06.2014 14:31:04

Technická soutěž

Dne 29. 5. se žáci naší školy - třídy 6.A zúčastnili vyhlášení cen žákovské soutěže výstavy Svět vědy. Šimon Plaskura, Dominik Vítek, Vojtěch Jaroš a Josef Šimeček se svým výrobkem loď na elektrický pohon získali 1. místo v Moravskoslezském kraji pro kategorii základní školy. Kluci za umístění obdrželi krásný dárek v podobě stavebnice Merkur. Všem výhercům gratulujeme.