02.06.2014 13:24:11

Olympiáda ve Slaném

Od 14.5. do 16.5. 2014 se děti základní školy zúčastnily olympiády ve městě Slaný. Soutěžilo se v několika soutěžích např. v běhu,fotbalu,kreslení a mnoha dalších. Na olympiádu přijelo celkem 9 škol,takže jsme museli pořádně zabojovat! Podařilo se nám získat i několik medailí. A tady jsou nejlepší výsledky.V atletice mladších dívek získala krásné 2.místo Sabina Ballarinová. Plavání na 50 metrů mladších žáků vybokoval 3.místo Vojtěch Gratza. Naši fotbalisté získali po těžkém boji 2.místo a 3. místo si vykreslila Tereza Moravcová. Na třetím místě se umístilo atletické družstvo mladších kluků. Ve čtvrtek večer nás čekala diskotéka ,kterou jsme si všichni užili. Na tomto 3-denním výletě jsme si užili spoustu legrace a zábavy!!

Fotky zde.

Klára Fojtíková a Monika Theuerová

26.05.2014 19:19:30

Házedla 2014

V pátek 23. května proběhla na nižším stupni již tradiční soutěž  házení "vlaštovek". Děti mohly soutěžit ve dvou disciplínách: Délka doletu a Vzhled házedla.

Výsledky:

Délka doletu

1. kategorie:

1. Filip Arendacký, 2.A

2. Matyáš Peterek, 2.A

3. Daniel Pekárek, 1.A

2. kategorie:

1. René Suski, 5.B

2. Adéla Tielová, 3.A

3. Filip Pagáč, 4.A

Vzhled házedla

1. kategorie:

1. Nela Kretková, 2.B

2. Natálie Špánková, 2.A

3. Václav Scheffczik, 2.B

2. kategorie:

1. Karolína Pospěchová, 4.A

2. Veronika Jašková, 5.B

3. Tadeáš Ballarin, 4.A

Fotky ze soutěže jsou zde

21.05.2014 09:08:25

PORUCHA TELEFONNÍCH LINEK

V současné době jsou pevné linky naší organizace mimo provoz.

Kontakty:

Základní škola  777 73 66 22
Školní jídelna    777 73 66 25
Mateřská škola 777 73 66 23

Omlouváme se za způsobené komplikace.

21.05.2014 09:08:11

SOUSTŘEDĚNÍ PŘED 1. SV. PŘIJÍMÁNÍM 16. - 17. 5. 2014

O uplynulém víkendu prožilo 27 žáků třetích tříd, kteří navštěvují křesťanskou výchovu, netradiční víkend ve škole a na faře. Co prožívali, jak se jim to líbilo, zachytila žákyně 3. B. třídy:

Na našem soustředění k 1. svatému přijímání bylo všechno moc krásné a zajímavé. Hodně se mi líbila večerní stezka odvahy, nocování ve škole a ranní rozcvička. Také bylo velmi poučné, když nám otec Přemek vykládal něco o kostele a ukázal nám poklad ukrytý v oltáři. Byly to ostatky kůže různých světců. Po sobotním obědě jsme byli s Honzou Dominikem v kostele. Zavítali jsme s ním i do sakristie a tam nám ukázal liturgický oděv otce Přemka. Byli jsme i na balkóně nad sakristií, prohlédli jsme si zblízka i zvony a prostor, kde se nacházejí varhany, na které nám Lenka Lasáková zahrála. Bylo to tam nádherné! Líbilo se mi také nejen to, když jsme s Lenkou zpívali Hosana Bohu na nebi, Beránku Boží, Andělé nade mnou bdí, ale i to, když jsme s Janou Stuchlíkovou zdobili svíčky voskem. Taky bylo moc hezké, když jsme si s otcem Přemkem povídali. Potěšilo mě jeho oznámení, že zkoušky máme úspěšně za sebou. Po oba dva dny jsme si připomínali památku papeže Jana Pavla II., který byl nedávno svatořečený. Děkujeme hlavně paní učitelce Janě Kubatkové, a to že nám všechno krásně zorganizovala, za bohatý program a za to, že se o nás tak skvěle postarala.

Fotografie ze soustředění zde.

Nikola Řehánková, 3. B

13.05.2014 18:40:45

Olympiáda dětí a mládeže

Ve středu 14. května 2014 vyjíždí naše výprava na olympiádu dětí a mládeže do města Slaný.

Od 18 hodin proběhne slavnostní zahájení  na slánském náměstí. Z této akce bude připraven přímý přenos na internetové televizi, který můžete sledovat na stránkách slanytv.cz/