11.12.2014 18:50:34

Advent

Dne 28. 11. 2014 vyrazili členové turistického klubu do Opavy na akci s názvem Advent na zemědělské škole. Děti byly nadšeny z výzdoby školy i pestrého programu.

Foto zde.

Lenka Wawrzinková a Markéta Wránová

10.12.2014 22:16:14

Sport ve škole

Ve středu proběhl další ze série turnajů ve florbalu, tentokráte pod záštitou AŠSK. V turnaji mohli startovat pouze žáci a žákyně nižšího stupně. Naše holky a kluci zabojovali a po přesvědčivých výkonech se jim opět podařilo postoupit do další fáze soutěže, tentokráte přes dvě hlučínské školy, Ludgeřovice a Hať. Přejeme hodně štěstí ve finále!

V úterý se v naší hale odehrál okresní finálový turnaj žáků 6. a 7. tříd v malé kopané. Po velmi kvalitních fotbalových utkáních postoupila mezi nejlepší školy v kraji ZŠ Kylešovice.

10.12.2014 21:54:40

alergeny

S účinností od 13. prosince 2014 je školní jídelna povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou. Z tohoto důvodu bude jídelníček doplněn o čísla alergenů, která specifikovala EU. Jedná se o 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu označení. Seznam alergenů zde.

Ballarinová Zdenka, vedoucí jídelny

08.12.2014 21:51:42

Předvánoční výlet žáků 4. tříd

V pátek 5. 12. navštívili žáci 4.A a 4.B expozici "Giganti v době ledové" v opavském Domě umění. Celá prohlídka vystavovaných exponátů gigantických zvířat žíjících v době ledové byla pro žáky velmi  zajímavá. Zájem žáků podchytila schopná průvodkyně paní Lenka Přibylová.

Navštívili jsme také opavský podnik Slezská tvorba, kde jsme na vlastní oči viděli ruční výrobu a malování krásných vánočních ozdob. Naše páteční putování po Opavě jsme zakončili nákupem drobných dárků na vánočních trzích.

Foto zde.

Třídní učitelky J. Halfarová a Š. Gargošová

08.12.2014 21:51:17

Mikuláš 2014

V pátek 5. 12. se na chodbách a ve třídách ozývalo zvonění a řinčení řetězů. To proto, že i naši školu navštívil Mikuláš s anděly a čerty. Všechny žáky odměnil bonbóny za to, že byli pilní a hodní a ti mu na oplátku zazpívali písničku a slíbili, že se budou snažit i během celého příštího roku.

Fotografie k nahlédnutí zde.