05.12.2014 23:18:39

Podzimní hrátky s vlnou

V podzimních měsících jsme se s dětmi ve školní družině zaměřili kromě již tradičních činností a námětů také na rozvoj jemné motoriky a to konkrétně při práci s bavlnkou a vlnou.

Děti si ve všech odděleních školní družiny vyzkoušely různé formy práce a aktivity při zpracování tohoto tradičního materiálu. Například nejmladší děti se naučily zhotovit si vlněnou bambulku, kterou jsme využili jak k pohybovým činnostem, tak také ke zdobení různých předmětů a věcí. Nejstarší děti se pokusily naučit se plést základní vzorky s použitím jehlic. Ještě více ale zaujala možnost plést pomocí vlastních prstů. Tak vznikly jednoduché barevné ozdoby kolem krku nebo do vlasů. Použití vlny nám také posloužilo při seznámení s novou výtvarnou technikou - s nitkováním, při kterém vznikají zajímavé abstraktní obrazce. Vlnou si děti také ozdobily například papírové kužely, které tak připomínaly svým vzhledem krásné podzimní stromy.

Všechny tyto činnosti obohatily náš volný čas nejenom tím, že nás něčemu novému naučily, ale přineslo nám to i zjištění, že k dobré zábavě někdy postačí zbytky provázků a pak už stačí jen odhodlání udělat si něco jen tak pro radost.

Fotografie z tvoření k nahlédnutí zde.

03.12.2014 22:06:57

Turnaj v malé kopané

V úterý 2. 12. 2014 jsme u nás v hale přivítali sousední školy - Kobeřice, Kravaře a Chuchelnou - na turnaji v malé kopané pro žáky 6. a 7. tříd. Po velmi pěkných výkonech se naši kluci umístili na třetím místě. K první příčce a postupu do finále jsme popřáli ZŠ Kobeřice. Okresní finálový turnaj se odehraje 9. 12. od 9:00 v hale naší školy.

02.12.2014 23:15:41

ADVENT 2014 - RORÁTY

Od úterka 2. 12. 2014 se mohou děti opět zúčastnit rorátů.

Motto letošního adventu je:
 „...COKOLI JSTE UČINILI JEDNOMU Z TĚCHTO MÝCH NEPATRNÝCH BRATŘÍ, MNĚ JSTE UČINILI." (Mt 25,40)

Advent je doba přípravy na PŘÍCHOD, NAROZENÍ, KRISTA. Sejdeme se ve všední dny od úterka do pátku v 6.30 hod. v kostele na mši svaté, které se v tomto období říká roráty. Děti na rorátech dostanou arch s obrázkem lucerny, která bude letošním symbolem. Budou v ní skládat jednotlivé dílky. Každý den dostanou úkol, pokud ho splní, mohou si dílek žlutě vybarvit. Vysvětlíme si skutky tělesného a duchovního milosrdenství a každý den bude mít svého patrona. Děti jsou po rorátech zvány do školní jídelny na společnou snídani a po ní půjdou do školy. Poslední roráty s vyhodnocením budou v úterý 23. 12. 2014 (už bez snídaně ve školní jídelně).

ADVENT 2014 - SKUTKY TĚLESNÉHO A DUCHOVNÍHO MILOSRDENSTVÍ

SKUTKY TĚLESNÉHO MILOSRDENSTVÍ
1. Sytit hladové - sv. Anežka -  2.12.
2. Napájet žíznivé - sv. Jan Bosco - 3. 12.
3. Odívat nahé - sv. Martin - 4. 12.
4. Osvobozovat zajaté - sv. Mikuláš - 5. 12.
5. Navštěvovat nemocné - Matka Tereza - 9. 12.
6. Přijímat pocestné - Jan Pavel II. - 10. 12.
7. Pohřbívat mrtvé - otec Pio - 11. 12.
SKUTKY DUCHOVNÍHO MILOSRDENSTVÍ
1. Napomínat hřešící - sv. František - 12. 12.
2. Učit nevědomé - sv. Dominik - 16. 12.
3. Radit pochybujícím - sv. Terezie od Dítěte Ježíše - 17. 12.
4. Těšit zarmoucené - sv. Lucie - 18. 12.
5. Odpouštět těm, kteří nám ubližují - sv. Klára - 19. 12.
6. Trpělivě snášet křivdy - sv. Marta - 23. 12.
7. Modlit se za živé i zemřelé - sv. Monika - 23. 12.
                                                                 Mgr. Jana Kubatková

02.12.2014 22:53:06

Soutěž v ZOO Ostrava

V říjnu se žáci 8. ročníku naší školy zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava.
Soutěž je spojená s prohlídkou ZOO, což je pro děti veliké lákadlo. Tématem letošního ročníku byly houby. Ze 160 družstev Moravskoslezského kraje se družstvo žáků ve složení Marek Zajíček, Honza Dominik, Nicolas Kaspar, Klára Frassková a Sabina Michalíková umístilo na pěkném 70. místě a družstvo žáků Tereza Moravcová, Hana Fusová, Natálie Ulitzková, Kateřina Kocurová a  Lucie Kubná  na 121. místě.

Tímto děkujeme všem soutěžícím za prezentaci naší školy.

01.12.2014 13:19:37

Přehazovaná a "Bumbác Ball"

Dne 25. 11. 2014 se ve škole konal turnaj 6. a 7. tříd v přehazované. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Družstva se utkala  každý s každým. Vyhrálo družstvo s nejvíce body a to bylo ,,Kelipvlaj", na druhém místě ,,Gumový medvídci" a na třetím místě ,,Lentilky".

Tento den se rovněž uskutečnil  turnaj 8. a 9. tříd v ,,Czech  Bumbác  Ball" s počtem 5 družstev. Systém byl stejný jako u přehazované. První místo získalo družstvo pod názvem „Popeláři", druhé  ,,Pusinki" a třetí ,,Vyboši".

Blahopřejeme.