03.03.2016 09:20:44

Již tradiční turnaj (dříve ČEZ street hockey), kterého se naše škola každoročně účastní vstoupil do svého prvního kola PLAY OFF, kde naši žáci narazili ve dvojutkání na soupeře z Bohuslavic. Náš tým odehrál velmi pohledné utkání, navíc v obou se mu podařilo vyhrát stejným výsledkem 6:4. Nyní budeme čekat na dalšího soupeře.

Kluků přejeme hodně štěstí v dalších kolech! Fotky a sestavy příště...

03.03.2016 09:20:38

Turnaj v minivolejbalu

Ve čtvrtek 25. únara se uskutečnil turnaj v minivolejbalu dvojic pro žáky pátých tříd. V Dolním Benešově se utkalo celkem 13 družstev a naši žáci se umístili na velmi pěkných místech.

Na 5. místě: David Řeháček a Štěpán Elbl
Na 3. místě: Luca Janík a Vojtěch Tomšů
Na 2. místě: Barbora Straková a Karolína Ballarinová

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

01.03.2016 08:57:39

Zimní olympiáda ve školní družině

V lednu se ve školních družinách uskutečnila zimní olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Tato akce se konala již poněkolikáté a u dětí se stala velice oblíbenou aktivitou pro svou originalitu a jedinečnost.

Letos kromě sportovních disciplín byly děti poprvé rozděleny do smíšených družstev, a tak se vzájemně seznamovaly až v průběhu samotného soutěžení. To taky vytvářelo jedinečnou a radostnou atmosféru a dětem tak ani nešlo o výhru jako o zábavu.

A jaké sporty jsme letos zvolili? Opět jsme například lyžovali na papírových lyžích, vyzkoušeli jsme si krasobruslení na točících židlích, které nám rovněž posloužily i k jízdě v dvojbobu a nechyběly ani sněhové - papírové koule a tradiční zapálení olympijského ohně.

Všichni byli odměněni a spokojeni :-)

Foto zde.

29.02.2016 17:30:32

Recitační soutěž Kravaře 2016

Dne 24. 2. 2016 se na zámku v Kravařích konalo okrskové kolo přehlídky dětských recitátorů – Dětská scéna 2016. Této soutěže se letos zúčastnila také naše škola. Porota v každé kategorii vybrala tři nejlepší recitátory ze všech zúčastněných škol. Jsme moc rádi, že naše děti měly v Kravařích obrovský úspěch, neboť v každé kategorii byl alespoň jeden, který postoupil do okresního kola, které se bude konat v Opavě 11. 3. 2016.

Naši školu reprezentovaly tyto děti:

-   Samuel Stuchlý – 1.B, Justýna Kremserová – 1. C, Tereza Pytlíková - 2.B, Eliška Hnilková - 3.A, Heidi Homolová - 3.B, Dorota Straková - 4.A, Barbora Straková - 5.A, Lucie Králová – 5.B

-   2. Stupeň: Tereza Harazimová, Natálie Papugová, Eliška Vitásková, Filip Klapetek

Do dalšího kola na okresní přehlídku postoupily tyto děti: Samuel Stuchlý, Justýna Kremserová, Heidi Homolová, Barbora Straková, Natálie Papugová, Filip Klapetek

Všem dětem moc děkujeme za účast v soutěži a vzornou reprezentaci školy. Děkujeme také Centru volného času v Kravařích za pozvání a organizaci soutěže.

Foto ze soutěže:

Zuzana Klöslová

24.02.2016 00:09:18

Malý školáček

Od 1. března 2016 zahájíme pro předškolní děti 4 týdenní kurz přípravy na školu - Malý školáček.

Bude probíhat vždy v úterý od 15.00 - 15.45 hod. Pod vedením p. učitelek můžete pomoci svým dětem zdokonalovat se v různých oblastech, důležitých pro vstup do 1. třídy. Kurz je vhodný pro rodiče, kteří váhají s nástupem svého dítěte do školy a pro děti, které ještě potřebují některou oblast posílit.

Kurz bude zaměřen na zdokonalení grafomotoriky, posílení zrakového a sluchového vnímání, zkvalitnění koncentrace a pozornosti, logopedická cvičení apod.

Zájemci se mohou přihlásit ve třídě.