26.10.2015 21:57:24

VI. ročník projektu MISIE - UČÍME SE POMÁHAT ukončen

Žáci od  6. - 16. 10. 2015  ve škole pekli cukroví (7. ročníky) zdobili svíce voskem (4. - 8. ročníky), děti v družinách připravovaly drobné dárečky, to vše na misijní neděli, která letos proběhla 18. října. Do sbírky se také zapojila místní schola, která měla vynikající koláčky a děti z misijního Klubíčka. Všechny výrobky děti nabízely v sobotu a v neděli 18. října po mších svatých v místním kostele za dobrovolný příspěvek. Výtěžek 28 461,- Kč  byl poslán na misie naší místní rodačce, řádové sestře Barboře (Michaele Juráškové) do Paraquaye. Během pěti předchozích ročníků se nám už podařilo vybrat více než 100 000,- Kč. Děkujeme všem dětem i dospělým, kteří se jakkoliv do sbírky zapojili a hlavně děkujeme štědrým dárcům.

M. Halfarová, J. Kubatková

26.10.2015 21:53:46

Týden pro misie

Také v letošním školním roce 2O15/2O16 proběhla ve všech odděleních školní družiny již tradiční a oblíbená akce "Na pomoc chudobným dětem v Paraguayi".

Děti si nejdříve povídaly a besedovaly o tom, že ve světě existuje také chudoba a nemají se všichni tak dobře jako my. Prohlíželi jsme si autentické fotky, které nám ukázaly, jak žijí a bydlí například děti v Paraguayi.

Potom jsme vyráběli jednoduché dárky - podzimní dekorativní koule, přání, pohlednice a dárkové jmenovky, veselé kolíčky. Společně jsme hovořili o pojmech jako je charita, misie, chudoba ap. Společným dílem všech zúčastněných se vybrala částka 28 5OOkč, která poslouží k zakoupení potřebných pomůcek a věcí v misijním centru v Paraguayi.

Děti ukázaly, jak velmi jsou empatické a že dobrovolně chtějí pomáhat těm, kteří to potřebují. Poděkování patří všem.

23.10.2015 10:37:25

Fotbalový turnaj

V letošním školním roce se naše škola zapojila do již tradičního fotbalového klání základních škol s názvem Coca-Cola cup. Hraje se velký fotbal na celé hřiště a do turnaje je zapojeno několik tisíc škol z celé České republiky.

V letošním ročníku odehráli kluci ze 7. - 9. tříd celkem 2 turnaje. První z nich se jim podařilo vyhrát. Ten byl pořádaný na domácí půdě v pátek 2. října a postupně se nám podařilo porazit školy z Velkých Hoštic a Pusté Polomi.

Další fáze soutěže se odehrála v úterý 20. října za velmi chladného počasí v Krnově, kde se utkali čtyři vítězové jednotlivých skupin. Ve velmi vyrovnaných duelech dokázali naši kluci dvakrát zvítězit (Krnov, Třemešná) a bohužel jednou podlehli soupeři nejtěsnějším rozdílem a to je stálo postup do dalšího kola soutěže. I tak považujeme 2. místo za velký úspěch, klukům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Poděkování patří rovněž trenérům mládežnických družstev, kteří žáky připravují ve svých týmech.

15.10.2015 21:06:25

Vítání prvňáčků ve školní družině

Ve středu 7.října se uskutečnila již tradiční akce školní družiny "Vítání prvňáčků".

Obě starší oddělení si připravila pro nejmladší děti zábavný program. Aniž bychom se domluvili, stala se ústředním bodem tohoto vystoupení klasická česká pohádka O Červené Karkulce. Přestože se jedná o jednu z nejznámějších pohádek, předvedly děti dvě odlišné formy tohoto příběhu.

Jedni přednesli veršovanou pohádku Františka Hrubína z knihy Dvakrát sedm pohádek a druzí zazpívali hudební verzi známého textu, který napsali Jan a Zdeněk Svěrákovi. Hudbu složil Jaroslav Uhlíř.

Dětem jsme zhotovili a předali na památku malé dárky - bambulky z vlny a papírové zápichové dráčky. Společně jsme si taky zazpívali a celou akci jsme ukončili básničkou z vlastní tvorby dětí:

Družina to není žádná hrozná věc. Děti si tam hrají, taky si zde povídají. Chodí spolu na oběd. Jeden kluk tam pět knedlíků sněd :-)

A tak všem přejeme, aby se nám v družině líbilo a byli jsme zde šťastni a spokojeni.

15.10.2015 21:05:22

Olympiáda v Chuchelné

Ve středu 16. září 2O15 se vypravilo 11-členné družstvo kluků a holek do nedaleké Chuchelné, kde se každoročně na začátku školního roku koná olympiáda školních družin.

Soutěžilo se v klasických atletických disciplínách - hod granátem na cíl, běh na 5O metrů, běh přes překážky, plížení, skok do dálky a nejatraktivnější disciplínou byla bezesporu závěrečná štafeta všech družstev.

Velkým překvapením pro nás byla opravdická olympijská vlajka, která vlála u školního hřiště při slavnostním zahájení celé akce.

Všechny děti si toto sportovní odpoledne náramně užily a odměnou byla určitě i jízda vlakem, která vede krásnou lesní přírodou. Budeme se těšit na podobná setkání :-)