05.12.2015 11:51:57

Den otevřených dveří 2015

Dnes ve škole probíhal Den otevřených dveří a zahájil tak oslavy 55. výročí otevření současných školních budov. V tento den se na výuku přišlo podívat přes 70 rodinných příslušníků našich žáků, ale i někteří bývalí studenti, kteří se měli zájem podívat, jak to ve škole vypadá v současnosti a co se od doby jejich školní docházky změnilo.

Během dne mohli hosté potkat i skupinku s Mikulášem, čerty a anděly, kteří se po škole v tento den pohybovali.

02.12.2015 22:06:52

Advent 2015 - RORÁTY - Chci milé srdce

Letos nás bude v adventu provázet Desatero Božích přikázání a přikázání církevní. Symbolem letošního roku je maják. Maják chrání námořníky před nebezpečím na moři, dodržování Desatera nás má chránit od zlého v životě. Budeme se v adventu, tj. od 30. 11. 2015, scházet v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek (středa nebude!), v 6.30 v našem kostele na rorátní mši svaté. Po rorátech jsou děti zvány do místní školní jídelny na společnou snídani, po které půjdou do školy.

DESATERO BOŽÍCH PŘIKÁZÁNÍ
1. V JEDNOHO BOHA VĚŘIT BUDEŠ - pondělí 30. 11.
2. NEVEZMEŠ JMÉNA BOŽÍHO NADARMO - úterý 1. 12.
3. POMNI, ABYS DEN SVÁTEČNÍ SVĚTIL - čtvrtek 3. 12.
4. CTI OTCE SVÉHO I MATKU SVOU, ABYS DLOUHO ŽIV BYL A DOBŘE TI BYLO NA ZEMI - pátek 4. 12.
5. NEZABIJEŠ - pondělí 7. 12.
6. NEZESMILNÍŠ;  9. NEPOŽÁDÁŠ MANŽELKY BLIŽNÍHO SVÉHO - úterý 8. 12.
7. NEPOKRADEŠ - čtvrtek 10. 12.
8. NEPROMLUVÍŠ KŘIVÉHO SVĚDECTVÍ PROTI BLIŽNÍMU SVÉMU - pátek 11. 12.
10.  ANIŽ POŽÁDÁŠ STATKU JEHO - pondělí 14. 12.

CÍRKEVNÍ PŘIKÁZÁNÍ
* ÚČASTNIT SE MŠE SVATÉ O NEDĚLÍCH A ZASVĚCENÝCH SVÁTCÍCH, ZACHOVAT PRACOVNÍ KLID - úterý 15. 12.
* ALESPOŇ JEDENKRÁT ZA ROK SE VYZPOVÍDAT - čtvrtek 17. 12.
* ALESPOŇ JEDENKRÁT ZA ROK PŘIJMOUT EUCHARISTII (V DOBĚ VELIKONOČNÍ) - pátek 18. 12.
* DODRŽOVAT PŘEDEPSANÉ PŮSTY - pondělí 21. 12.
* PŘISPÍVAT CÍRKVI NA JEJÍ POTŘEBY - úterý 22. 12.

02.12.2015 10:14:55

Florbalový turnaj 3. - 5. tříd

Listopad a prosinec se u nás ve škole nese v duchu sportovních klání a to především ve Florbalu. Hned první prosincový den se odehrál turnaj žáků a žákyň z třetích až pátých tříd (Bohuslavice, Bolatice, Chuchelná, Kobeřice, Štěpánkovice). Ani v tomto turnaji našemu týmu nepřálo štěstí a již podruhé nepostoupilo do další fáze turnaje pouze vinnou horšího skóre a to o jedinou branku! Většina hráček a hráčů však může pokračovat i v příštím roce, tak snad jsme si již smůly vybrali dostatek.

26.11.2015 14:53:25

Se školou na golf

Ve dnech 18. 11. a 19. 11. proběhly na naší základní škole ukázkové hodiny golfu v rámci projektu České golfové federace (ČGF) Se školou na golf. Ukázky proběhly pod záštitou a za finanční podpory ČGF a zároveň za podpory Zámeckého golfového klubu Kravaře. Cílem tohoto zajímavého projektu je zábavnou a hravou formou oslovit děti středních, základních a mateřských škol, aby získaly povědomí o tom, co to vlastně golf je, že se nejedná o sport pro horních 10 tisíc, ale o krásný a celoživotní sport v přírodě, který spolu můžou hrát i rozdílné generace hráčů.

Fotky zde.   Více informací zde.

24.11.2015 21:53:35

Turnaj v halové kopané

V pátek 20. listopadu se v naší sportovní hale uskutečnil další ze série turnajů v rámci Asociace školních sportovních klubů, tentokráte ve futsalu pro žáky ze sedmých a šestých tříd. V tomto ročníku se u nás střetly školy z Dolního Benešova, Bohuslavic, Kobeřic a samozřejmě Bolatic. Zápasy měly velmi vysokou úroveň, bohužel se naším klukům nepodařilo obsadit postupovou první příčku, ale vinnou horšího skóre "jen" 2. místo. K pěknému umístění gratulujeme.