22.06.2023 15:36:02

Utkání ve hře Dobble

Během měsíce května se ve všech pěti odděleních školní družiny konala utkání o nejbystřejšího hráče hry Dobble. Přihlásit se mohl kdokoli s chutí hrát. Po odehrání všech zápasů na jednotlivých třídách se nejlepší z nejlepších utkali proti sobě v závěrečném kole a nakonec jsme mohli vyhodnotit tři výherce:

1. za první třídy: Sabina Ratajová;

2. za druhé třídy: Natálie Abrahamčíková;

3. za třetí a čtvrté třídy: Nela Válková.

Výherci i zúčastnění byli náležitě oceněni. Děkujeme všem, kteří se do turnaje přihlásili, a nezapomeňte trénovat svůj postřeh pro příští rok.

15.05.2023 14:52:45

Den Země

V týdnu od 17. 4. do 21. 4. věnovala všechna oddělení pozornost naší planetě Zemi. Povídali jsme si o tom, proč může na Zemi existovat život, co všechno je součástí naší planety a v neposlední řadě, jakým způsobem může každý z nás planetu Zemi chránit.

V rámci tohoto týdne se uskutečnila výtvarná soutěž. Téma soutěže bylo „Naše planeta Země“. Děti mohly plně využít svou fantazii a cokoliv, čím chtěly tvořit. Někteří se rozhodli tvořit ve skupině a jiní jednotlivě. Nejdříve proběhla třídní kola a poté byly výtvory vítězů vystaveny na chodbě a bylo uspořádáno finále. Každý, kdo chtěl hodnotit, dostal tři hlasy a mohl tak vybrat v každé kategorii výtvor, který se mu nejvíce líbil. Ve třech kategoriích jsme pak vyhodnotili první tři místa a předali odměny a diplom.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, byli jste moc šikovní! :-)  foto zde

1. kategorie (1. třídy)          1. Místo: Tomáš Hanzlík, Adam Novák, Simona Nováková, Nina Stoyková

2. místo: Klára Fiedlerová, Amélie Návratová, Beáta Kotíková

3. místo: Eliška Hymonová

2. kategorie (2. třídy)         1. Místo: Jolana Maňková

2. místo: Agáta Vehovská

3. místo: Natálie Hluchníková

3. kategorie (3. a 4. třídy)      1. Místo: Kristína Cyrusová

2. místo: Adéla Homolová

3. Místo: Sára Krettková

21.03.2023 15:01:38

Masopustní zábava aneb s batohem na olympiádu

V úterý 21. 2. 2023 jsme se rozloučili s masopustem. Děti z prvního a třetího oddělení si vyrobily veselé kravaty, které posloužily jako vstupenky. Do batohu jsme dali pomůcky určené sportovcům a mohli vyrazit.  V medailonku byly děti seznámeny s olympijskými symboly a po společné přísaze vše začalo.

Šest disciplín, například jízda na bobech, hokej, štafeta, slalom … , které děti za pomoci vařeného vajíčka, pytlů do odpadkového koše, dětského autíčka, papučí plnily, navodilo atmosféru pravé olympiády a to i s malým tajemstvím… Co nám vyprávěl pan Masopust?

vychovatelky 1. a 3. oddělení

10.01.2023 15:14:01

Prosinec ve školní družině

Prosinec je časem hlavně předvánočním. Děti se těší na Ježíška, atak se čas strávený v družině nesl v duchu příprav a adventních aktivit. Čekalo nás psaní dopisu Ježíškovi, zdobení stromečku, adventní úkoly, čtení vánočních příběhů, zpívání koled, vysvětlili jsme si význam adventního věnce, připomněli vánoční zvyky a tradice a dozvěděli se, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a kdo tam dětem naděluje dárečky.

Čekání jsme si všichni společně zkrátili společnou akcí s názvem „Vánoční ladění“, která je pro nás již v předvánočním čase tradiční. Děti ze všech oddělení si mohly připravit libovolné vánoční vystoupení a statečně se postavit před publikum. Atak jsme si poslechli vánoční písničky, básničky, viděli taneční vystoupení a dokonce slyšeli hrát duo klarinetů. Každy vystupující byl za svou odvahu oceněn a všichni jsme byli rádi za společný kulturní zážitek.

Pak už všechny oddělení netrpělivě čekaly, jestli na ně pod stromečkem čeká nadílka. Naštěstí ve všech odděleních zvoneček zazvonil a děti se mohly těšit z krásných dárků.

02.09.2022 15:10:37

Přijetí do školní družiny

Vážení rodiče,

přijetí dětí do školní družiny probíhá na základě podání písemné žádosti a řídí se velmi jednoduchými pravidly. Přednost mají mladší děti před staršími. Naše škola v posledních letech několikrát navyšovala kapacity. V této chvíli jsme na maximální možné kapacitě 125 dětí (5 oddělení x 25 dětí). Pokud tento počet naplní děti z 1., 2. a 3. ročníku, nemůžeme přijmout další děti. Není možné překročit stanovenou kapacitu.

Většina stejně velkých škol a dokonce i mnoho větších má menší kapacitu školní družiny než naše škola (a to až o dvě oddělení). Zájemce zařadíme na základě písemné žádosti do pořadníku, pokud by se někdo odhlásil, neprodleně nabízíme místo dalším dětem (zákonným zástupcům).

V Bolaticích dne 1. 9. 2022

David Neuvald, ředitel školy