23.03.2015 12:02:14

Burza dětského oblečení

Ve dnech 20. 3.-22. 3. proběhla ve školní jídelně Burza dětského oblečení. Děkujeme všem maminkám, které přišly prodat a nakoupit oblečení a další potřeby pro děti. Těšíme se na Vás opět na podzim!

18.03.2015 22:54:41

Divadlo v mateřské škole

V březnu byli žáci školní družiny třetího oddělení s paní vychovatelkou Zuzkou Klöslovou pozdravit děti v mateřské škole.

Tam na ně čekali předškoláci z "žabičkové" a "beruškové" třídy, kterým jsme se představili a povykládali o tom, jaké jednou na ně čekají činnosti ve školní družině.

Nakonec jsme zahráli a zazpívali divadélko - muzikál z pohádky "Tři bratři" a "Červená Karkulka", do kterého se mohli zapojit i ostatní.

Poděkování za herecké výkony patří Adélce Býmové, Karolínce Sněhotové, Nelince Kořenkové a Karolínce Řehánkové z 2.A. Na podobná setkání se budeme těšit i příště :-)

18.03.2015 22:53:45

Rozloučení se zimou

Na sklonku zimy se uskutečnila ve školní družině mladších oddělení akce s názvem "Rozloučení se zimou".

Pro děti v prvním oddělení bylo připraveno zábavné odpoledne, ve kterém si děti mohly např. vyzkoušet krasobruslení bez bruslí, kolektivní sestavování obrázků jen za pomocí gest a mimiky nebo luštění kvízu se zimní tématikou.

Podobné činnosti a úkoly čekaly i na děti druhého oddělení, které si v " Pohádkiádě " s čarodějem Rumburakem mohly mj. např. zkusit zábavné bobování na pytlích, sedmimílové boty na papírových lyžích nebo házení sněhovými - papírovými koulemi na cíl.

Tato akce nám přinesla mnoho radosti a zábavy, při které jsme si dokázali udělat legraci i sami ze sebe.

18.03.2015 22:52:36

Olympiáda ve školní družině

V únoru se ve školní družině starších odděleních uskutečnila zimní olympiáda.

Děti se společně se svými vychovatelkami sešly v tělocvičně ZŠ, kde je již čekalo devět stanovišť, na kterých plnily různé úkoly, za které obdržely požadované indicie. Ty je pak dovedly k závěrečnému " heslu ".

Děti si tak vyzkoušely různé sportovní disciplíny - například hod míčem, driblování, skoky přes švihadlo, ale také luštily různé hádanky, rébusy a vědomostní kvízy se sportovní tématikou.

Nakonec nechyběla ani sladká odměna :-)

10.03.2015 23:29:45

Tonda Obal na cestách

Naši školu navštívil odborník v oboru recyklace. V programu "Tonda Obal na cestách" se žáci atraktivním způsobem dověděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Měli možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů, učili se poznávat primární suroviny pro výrobu a seznámili se s cyklem popisujícím proces nakládání s odpady.

Foto zde: