22.06.2015 11:51:14

Rozdělení žáků do 1. tříd

Rozdělení dětí do 1. tříd ve školním roce 2015/2016 naleznete zde.

21.06.2015 21:14:51

Školní výlet 4.A a 4.B 2015

Dne 16. 6. 2015 jsme trávili dopoledne v areálu botanické zahrady Arboretum. Viděli jsme tropické rostliny, nádhernou sbírku motýlů a zvířat v minizoo. Poté jsme absolvovali prohlídku interiéru zámku v Raduni, který patří k nejkrásnějším zámkům na Moravě.

Petra Blokeschová

Foto zde:

18.06.2015 12:19:44

Eurorebus 2015

Na začátku školního roku se všechny třídy vyššího stupně naší školy zapojily do soutěže Eurorebus, které se každoročně účastní třídy z celé ČR. Eurorebus prověří znalosti žáků z mnoha oborů, ale nejvíce ze zeměpisu. Všechna školní kola žáci dělají přes počítač. Asi v půlce března jsou úspěšným třídám poslány pozvánky do krajského kola v  příslušném kraji. Krajů je sice 14, ale Eurorebus musel kvůli velké účasti v Moravskoslezském přidat
ještě jedno místo konání a to tak, že se krajské kolo koná v Ostravě i v Opavě. Během dubna se postupně konají všechna krajská kola.
Letos se pro naší školu uskutečnilo 19.4. v Opavě, kde nás rozdělili do příslušných kategorií.

Jen nejlepší v jednotlivých kategoriích postoupili do celostátního finále – a nám se to povedlo!

V pondělí 15. 6. jsme vyráželi s paní učitelkou frankovou na celostátní finále soutěže směr Praha. V konkurenci nejlepších škol a víceletých gymnázií se nám podařila obsadit Následující místa:

Tým 7.A ve složení Šimon Plaskura, Josef Šimeček a Jakub Schiedek obsadili celkové 12. místo v republice (z 55 týmů).

Družstvo 8.A ve složení Michael Ceplý, Michal Krettek a Tereza Moravcová odsadili konečné 31. místo (z 55).

V jednotlivcích vybojoval 28. místo Michael Ceplý.

Mezi všemi školami a gymnázii v republice obsadila naše škola 31. místo, což je opravdový úspěch!!!

Foto zde.
                                                         Tereza Moravcová. 8.A

18.06.2015 12:15:22

Informace rodičům budoucích prvňáčků

Ve středu 17. 6. se uskutečnila schůzka rodičů budoucích prvňáčků. Veškeré informace jsou dostupne v sekci ZŠ - nabídka "Budoucí prvňáčci", nebo klikněte zde.

17.06.2015 11:47:03

Návštěva Rendsburgu

Ve dnech 8. 6. - 12. 6. se v německém městě Rendsburg setkali zástupci naší školy s učiteli a žáky škol z Řecka, Rakouska, Španělska, Polska, Německa. Tyto školy se dva roky podíleli na projektu COMENIUS,  který byl zaměřen na problematiku zaměstnanosti a volby povolání.  Během pobytu nás na radnici přijal strarosta města Rendsburg. Dále jsme navštívili centrum pro přípravu řemesel, přímořské městečko  Eckernförde s výrobnou bonbónů a muzeum uzení ryb, čímž bylo toto městečko v minulosti proslulé.  Poslední den se konalo slavnostní ukončení projektu, kde žáci každé školy v krátkém vystoupení představili svůj region a jeho tradice.

Foto zde.