11.10.2015 19:16:01

VI. ročník projektu MISIE - Učíme se pomáhat

Během pěti předchozích ročníků se nám podařilo vybrat více než 100 000,- Kč. V týdnu od 12. - 16. 10. 2015 budou žáci ve škole péct cukroví a zdobit svíce voskem, děti v družinách budou připravovat drobné dárečky, to vše na misijní neděli. Všechny výrobky budou nabízet děti v sobotu 17. října po večerní mši v 18 hod. a v neděli 18. října po mších v 8.30 hod. a ve 14.30 hod. v místním kostele za dobrovolný příspěvek. Výtěžek bude poslán na misie naší místní rodačce, řádové sestře Barboře (Michaele Juráškové) do Paraquaye.

Podrobnosti a fotografie najdete později v sekci Projekty.

10.10.2015 12:25:15

Jazykový pobyt

O jazykový pobyt v zahraničí byl mezi žáky velký zájem. Je nám to opravdu líto, ale nejsme schopni zajistit účast všem zájemcům. Zejména proto jsme vytvořili hodnotící systém, dle kterého byli žáci vybráni. V příloze naleznete seznam účastníků, popis oblastí hodnocení a celkový počet bodů.

V zájmu zachování osobních údajů jsou dosažené body v jednotlivých oblastech k nahlédnutí u ředitele školy. Děkujeme za pochopení.

Přílohu zobrazíte zde.

01.10.2015 13:12:05

Kroužky

V pondělí 5. října od 14:00 začíná kroužek florbalu pro žáky 5. - 9. tříd. Zájemci se setkají před sportovní halou.

14:30 je první schůzka dětí přihlášených do gymnastického kroužku paní Špičkové (pouze děti ZŠ). Sraz před malou tělocvičnou.

V úterý 6. října od 13:10 pokračuje kroužek florbalu pro žáky 1. - 4. třídy, sraz dětí je před vstupem do malé tělocvičny.

01.10.2015 13:11:54

Výtvarná soutěž

Žáci naší školy se zapojili do výtvarné soutěže nazvané „Odpoledne s Eichendorffem". Měli za úkol nakreslit libovolnou technikou cokoli spjatého se životem básníka Josefa Eichendorffa (rodáka z nedalekých Lubowic u Ratiboře). Soutěžilo se v několika věkových kategoriích a v soutěži se sešlo přes 300 výtvarných děl.

Porota ocenila obrázky těchto žáků z naší školy:

1. místo - Vendula Mračná (II. kategorie)

2. místo - Lucie Kramářová (II. kategorie)

3. místo - Amálie Pospiechová (I. kategorie)

Žáci za své umístění održeli věcné ceny a diplom, které jim byly předány na Festivalu německé kultury v Hlučíně.

01.10.2015 13:07:50

In-line cup

Žáci naší školy navštívili ve čtvrtek 17. 9. 2015 in-line park SAREZA v Ostravě. V tomto areálu se zúčastnili spolu se školou z Kietře a Chuchelné Prajzského In-line cupu, který obsahoval celkem tři soutěže, a to jak jednotlivců, tak i sedmičlených družstev.
Mezi jednotlivci byli nejvíce výrazní Sabina Ballarinová, Vojtěch Jaroš, Adam Koch a Denis Kramář, kteří obsadili jak první, tak ostatní medailové příčky. Žáci si odvezli celou hromadu zážitků z krásného areálu a celou řadu cen, které připravilo pro tuto akci město Ostrava.