30.06.2020 12:37:45

Červen v kuřátkové třídě

Počátek června byl ve znamení oslav a soutěží. Děti závodily v družstvech (nejen) ve sportovních disciplínách a jelikož byl Den dětí, vyhráli nakonec samozřejmě všichni.

Celý měsíc byl naší třídě velice nabitý a netradiční. Nejprve jsme se ocitli v říši dinosaurů. Dozvěděli jsme se zajímavosti o některých známých druzích, sestavovali jsme dino-vajíčka a také kostru dinosaura. Odměnou pro děti bylo ledové vajíčko, ze kterého se každému vyklubal malý dinosaurus.

Společně jsme prozkoumali vesmír, poznali některá souhvězdí a sestavili si vesmírnou raketu.

V piráty jsme se proměnili, abychom mohli hledat pirátský poklad, který nám ve školce ukryl duch starého piráta. Postavili jsme si pravou pirátskou loď, lovili ryby, sestřelovali nepřátelské lodě a nakonec - našli truhlu plnou zlatých penízků.

Ocitli jsme se také pod vodou -  poslouchali jsme šumění mušliček, poznávali mořské živočichy a nakonec jsme si ve třídě vytvořili opravdové moře!

A aby toho nebylo málo, udělali jsme si také zastávku mezi zvířátky v ZOO.

Na konci června jsme si ještě stihli popovídat o dopravních prostředcích, učili jsme se poznávat některé dopravní značky a nezapomněli jsme si připomenout jak je důležité dávat na silnici pozor.

Fotky kuřátkové třídy najdete zde.

30.06.2020 12:35:32

Červen u soviček

Měsíc červen je plný očekávání blížících se prázdnin a proto jsme hodně ,,cestovali". Projeli jsme křížem krážem celou Českou republiku. Hráli jsme hry na dopravní prostředky, stavěli města, prohlíželi si fotografie a upomínkové předměty z výletů, uvědomili jsme si, že naši přírodu musíme chránit, vyrobili jsme si ruční papír a zasadily tři stromečky.

O dovolených budete jistě hodně cestovat nejen po světě, ale i po naší zemi a o tom si budeme s dětmi po prázdninách rády povídat. Přejeme všem krásné léto plné zážitků, sluníčka a pohody.
Sovičkové paní učitelky

Fotky sovičkové třídy najdete zde.

29.06.2020 12:38:54

Červen u žabiček