09.01.2022 18:10:10

Pomoc dětem z Klokánku v Dolním Benešově

Každý rok před Vánoci si žáci na naší základní škole vzájemně vyměňují dárky. Letos se žáci 8. A a 9. B rozhodli, že místo dárků pro sebe vyberou peníze a koupí povlečení dětem z Klokánku v Dolním Benešově. Žákům se takto podařilo obléknout 20 postýlek.

23.12.2021 22:10:38

*

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků, mnoho radosti i dárečků pod stromečkem a do nového roku především zdraví, lásku, pohodu a spokojenost

Vám přeje kolektiv ZŠ a MŠ Bolatice

23.12.2021 22:06:37

Vánoce v naší školce

Stromeček, Ježíšek, dárečky.. o ničem jiném děti v předposledním týdnu ani nemluvily. Už se nemohly dočkat Vánočního dne. A tak jsme se ve středu 15. prosince sešli všichni z celé školky v kuchyni, abychom si i s p. kuchařkami zazpívali vánoční písně a koledy, tentokrát trošku netradičně za tónů houslí. Při záři prskavek jsme si také poslechli krásnou koledu Tichou noc. Popřáli jsme si pěkné Vánoce a také úspěšný nový rok a vydali se zpátky do svých tříd. Přiletěl už mezitím Ježíšek? Nechal nám tam dárečky? To se honilo hlavou po cestě snad všem dětem. Ty také naslouchaly každému zvuku a čekaly na ten správný - zvonečkový. Až se konečně dočkaly! Ježíšek přiletěl a nechal nám v každé třídě spoustu krásných hraček, se kterými si děti hrály až do posledního dne před vánočními prázdninami.

22.12.2021 12:26:17

Vánoční pečení 1.C 2021

Už jsou tady opět Vánoce a abychom si ukrátili čas na jejich čekání, pustili jsme se s naší paní učitelkou do pečení perníčků. Moc jsme si to užili a nejlepší na tom bylo, že co jsme si vytvořili, to jsme si mohli hned sníst. Mňam.

Přejeme Vám radostné Vánoce!

Děti 1.C s paní učitelkou.

20.12.2021 13:27:58

Mikulášská nadílka

V pondělí 6. prosince bylo už od rána cítit ve školce napětí. Právě dnes měl totiž přijít Mikuláš i se svými pomocníčky - krásným andílkem a umouněným čertíkem. Dostanu něco? Byl jsem opravdu hodný? Bude mít čert i pytel? To byly otázky, na které musely paní učitelky celý den odpovídat.

Mikuláš samozřejmě před obědem dorazil, poctivě obešel všechny třídy a ve své knize hříchů zjišťoval, které děti jsou andílci, a které občas pozlobí jako čertíci. Nakonec všechny děti zazpívaly Mikulášovi pěknou písničku nebo zarecitovaly básničku a on je za to doměnil sladkými balíčky.

Fotky z návštěvy Mikuláše najdete ve fotogaleriích jednotlivých tříd.