15.10.2020 14:59:38

Aktuální situace v MŠ

Vážení rodiče,

v tuto chvíli se postupně dozvídáme o pozitivních testech zaměstnanců ZŠ a MŠ a jejich rodinných příslušníků. Raději Vás proto informujeme již nyní o možném scénáři. Jsme v kontaktu s příslušnou hygienickou stanicí a čekáme na výsledky testů. Pokud budou tyto výsledky pozitivní, zřejmě budeme nuceni mateřskou školu po dohodě s vedením obce uzavřít na 14 dní, tedy od pondělí 19. 10. do pátku 30. 10. Současně jednáme o udržení alespoň jedné třídy pro 20 - 25 dětí, která by zůstala otevřena výhradně pro děti rodičů pracujících ve zdravotnictví, popř. u hasičů či policie.

O dalším postupu Vás budeme informovat emailem i prostřednictvím webu.

Zprávy to nejsou pro nikoho dobré, ale jsme přesvědčeni, že v současné situaci jsou naprosto nezbytné.

Děkujeme za pochopení.

13.10.2020 17:51:02

Ošetřovné od 14. 10. 2020

K problematice ošetřovného prosím přečtěte zprávu MPSV zde.

13.10.2020 17:24:41

Distanční výuka od 14. 10.

Vážení rodiče,

od zítřejšího dne, tedy středy 14. 10., je škola uzavřena. Děti přecházejí na distanční výuku. O jejím konkrétním průběhu Vás budou během dne informovat třídní učitelé prostřednictvím Bakalářů. Otevření školy je dle vyjádření vlády plánováno na pondělí 2. listopadu.

Nezapomeňte prosím, že distanční vzdělávání je již povinné, proto je třeba absenci omlouvat prostřednictvím Bakalářů. Žáci mohou být za nesplnění úkolů známkováni.

Žáci na 2. stupni budou mít přibližně 13 hodin týdně online a zbytek budou pracovat na úkolech. Učitel bude v rámci všech hodin přítomen ve virtuální učebně. Na prvním stupni bude probíhat výuka po menších skupinách, a děti se budou na online hodiny hlásit přibližně dvakrát za den. Nejmenší žáci (1. a 2. třída) pak dostanou písemné návody a techniku nácviku budou konzultovat videokonferencí s paní učitelkou.

Pokud je doma více sourozenců a mají společně videokonference, nemusí na některé vyjít technika. Pro tyto situace máme samozřejmě pochopení, ale prosíme vždy o omluvenku. Jen dodám, že konference budou probíhat přes Google Meet, ten funguje velmi dobře i ze základního typu chytrého mobilního telefonu. Veškerá práce pro žáky bude zadávána přes Google učebnu (vše mnohokrát vyzkoušeno).

Přeji všem pevné zdraví!

David Neuvald

13.10.2020 17:22:26

Obědy ve dnech distanční výuky

Pokud o oběd ve školní jídelně nemáte zájem, máte vyřešeno a dále se starat nemusíte, pro všechny je v tuto chvíli oběd odhlášen.

Pro žáky, kteří jsou v karanténně (nyní 5.A) informace níže samozřejmě neplatí.​

Pokud máte o přihlášení zájemzavolaejte v době od 6:30 do 15:00 na telefonní číslo 777 736 625 (Zdeňka Ballarinová) a ta Vám oběd přihlásí. Již na čtvrtek a pátek, případně celý příští týden.

Tento oběd nelze vzít do nosiče, musí se snít v jídelně. Jídelna je pro žáky základní školy otevřena od 11:15 do 14:00. Kromě žáků nesmí do jídelny nikdo další vstupovat, rouška, mytí rukou při vstupu a rozestupy jsou samozřejmostí.

V týdnu 26. - 30. 10. jsou vyhlášeny podzimní prázdniny, v tomto termínu již obědy nebudou.

13.10.2020 11:29:17

Odhlašování stravy

Vzhledem ke zpřísněným opatřením v souvislosti s COVID-19 budeme automaticky dětem odhlašovat stravu již první den, kdy nenastoupí do školky. Strava do jídlonosičů se nebude vydávat!

Platí od středy 14. 10. 2020 do odvolání. Děkujeme za pochopení.