24.02.2024 08:34:53

Recyklohraní aneb ukliďme si svět

V týdnu od 19. 2. – 23. 2. 2024 se všechna oddělení věnovala Recyklohraní aneb ukliďme svět a čekala nás recyklační výzva: „Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie“. S dětmi jsme si připomněli, proč je důležité třídit veškerý odpad a jaký má význam recyklace. Poté jsme se zaměřili na třídění elektroodpadu. Odpověděli jsme si na otázky, co všechno obsahuje tužková baterie, kde ve škole máme sběrné místo, kam můžeme tyto baterky odnést a proč je nevyhazujeme do směsného odpadu. Vysvětlili jsme si, co se děje s elektrospotřebiči, když je odneseme do sběrného dvora a kde se u nás v obci takové místo nachází. A abychom nezůstali jen u povídání, v každém oddělení se děly různé aktivity. Někde se věnovali výrobě propagačního letáku o důležitosti sběru elektroodpadu, téměř všude jsme si zahráli pexeso s obrázky elektrospotřebičů a recyklační Člověče, nezlob se, jinde se vyráběli Baterkožrouti, které jsme poté umístili v naší škole. Ukázali jsme si druhy baterií a s žabákem Batem vyplnili pracovní list a mnoho dalšího. Všichni jsme si tuto výzvu užili :-)

Foto zde

22.02.2024 14:18:17

Recitační soutěž „Dětská scéna 2024“

Dne 19.2.2024 se v Centru volného času v Kravařích konalo okrskové kolo recitační soutěže. Z naší školy ze základního kola postoupilo 10 dětí. Děti soutěžily podle věkových kategorií. Všechny děti své básničky moc pěkně přednesly. Z každé věkové kategorie postoupili vždy dva soutěžící. Ve druhé kategorii, kde soutěžily děti druhých a třetích tříd, bylo 23 účastníků. Z této kategorie postoupila do okresního kola v Opavě naše Adélka Stromská z 2.A .

Adélce přejeme, ať se jí v okresním kole daří a všem dětem děkujeme za účast.

Lenka Wawrzinková

15.02.2024 20:02:53

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

V týdnu od 5. – 9. února se děti z MŠ a ZŠ zúčastnily výjezdního lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. I když počasí vypadalo spíše jarně a na celý týden byly hlášeny přeháňky, opět nám štěstí přálo. Sníh (i když umělý) vydržel, déšť nás minul a 45 dětí, které letos s námi jezdilo, si každý den mohlo užít téměř 2 hodiny lyžování.

Někteří už jsou zdatní borci, kteří hned první den směle vyrazili vlekem nahoru, ale pro většinu dětí to bylo první seznámení s lyžemi a správnou technikou lyžování. A že to není vůbec jednoduché! Už jenom nazutí lyžáků a chůze v nich, či jízda na malém vleku dá pořádně zabrat. Postupem týdne se děti pod vedením instruktorů zlepšovaly, získávaly sebejistotu a na konci týdne si i někteří začátečníci mohli vyzkoušet jízdu na velkém vleku.

Lyžování si nenechal ujít ani třídní maskot žabičkové třídy žabák Hubert, kterého tým polárních lišek vyvezl vlekem až na kopec.

Poslední den již tradičně patří závodům, na které mohou přijet fandit i rodiče dětí. A jak to nakonec dopadlo? Samozřejmě, že na stupně vítězů se dostali jen ti nejrychlejší, ale vyhráli všichni, kteří to i přes počáteční nezdary a pády nevzdali a vydrželi až do konce. A za to jim patří zasloužená medaile.

Tak za rok zase na Vaňkáči!

Fotky z Lyžařského kurzu najdete ZDE.

Speciální video a shrnutí celého lyžařského týdne ke shlédnutí ZDE.

15.02.2024 19:30:48

Maškarní ples v Bolaticích

V neděli 4. února 2024 pořádala Mateřská škola Bolatice Maškarní ples pro nejmenší. Kulturním domem se rozléhala veselá hudba, nadšený dětský smích a dobrá nálada. O zábavu a celý program se postaral klaun Hopsalín. Nejen děti, ale i rodiče, babičky nebo dědečkové se mohli zapojit do různých soutěží a užít si zábavu. Taneční parket se tak zaplnil různými maskami, jak tradičními, tak i těmi novodobými. Po parketu poskakovaly Červené karkulky, princezny, víly a spousta akčních hrdinů. Díky rodičům a sponzorům byla pro děti připravená bohatá tombola s téměř 160. cenami. Krásný dort, jako jednu  z hlavních cen za slosovatelné vstupenky předal výherci pan starosta Herbert Pavera. Kdo neměl štěstí v tombole nemusel smutnit, v závěru akce klaun Hopsalín obdařil všechny děti modelovacími balónky. Akce se nám vydařila, děkujeme všem za krásné zábavné odpoledne.

Fotky z Maškarního plesu najdete ZDE.

15.02.2024 10:00:39

Čeps Cup 2024

Naše „florbalistky“ z 5. ročníku vykročily na cestu ČEPS Cupu s velkým odhodláním, když v prvním okresním kole, které se konalo u nás v Bolaticích, nenašli přemožitele. Cesta pokračovala na krajské finále, které se konalo 18. ledna v Ostravě. Holky změřily své síly s florbalisty z celého kraje. Holky se snažily, jak jen jim síly stačily, nicméně jsme nedokázali zvítězit v žádném utkání. Skóre však bylo vždy velmi těsné a 4 z pěti utkání rozhodoval jediný gól. Holky makaly v každém zápase, nevzdaly to předčasně a bojovaly až do konce.  A za takový přístup si zaslouží velkou pochvalu!

Fotky zde.